Nvu Download

Nvu to program przeznaczony dla początkujących osób, którzy pragną postawić pierwsze kroki w tworzeniu stron internetowych. Zaletą programu jest możliwość zbudowania własnej strony bez znajomości języków HTML oraz CSS. Wszystko odbywa się w trybie graficznym dzięki edytorowi wizualnemu WYSIWYG (What You See Is What You Get).

Prosty interfejs oraz łatwy w obsłudze edytor sprawiają, że wstawianie poszczególnych elementów na stronę oraz formatowanie tekstu jest dziecinnie proste i przypomina pracę w zwykłym edytorze tekstu. Użytkownik na bieżąco śledzi swój postęp, cały czas widząc swoją stronę.

Do dyspozycji użytkownika oddano aż trzy tryby, w których można tworzyć stronę oraz pomiędzy którymi można na bieżąco się przełączać. Pierwszy tryb to wspomniany widok z edytorem wizualnym - wszystkie elementy wprowadzamy w takiej formie, w jakiej finalnie zobaczą je odwiedzający stronę. Drugi tryb jest podobny, z tą różnicą, że pokazuje przy poszczególnych elementach nazwy znaczników HTML za nie odpowiedzialnych. Dzięki temu użytkownik jest bardziej świadomy tego, w którym miejscu wprowadza tekst, co z kolei pozwala zapoznać się z fragmentami HTML i nauczyć tego języka. Ostatni tryb wprowadzania danych to tryb źródłowy, czyli czysty kod HTML bez podglądu.

Nvu posiada również wbudowanego klienta FTP, dzięki czemu utworzone strony internetowe możemy wysłać bezpośrednio na serwer bez potrzeby korzystania z dodatkowych programów.