Bryce Personal Learning Edition Download

Bryce Personal Learning Edition to zaawansowany i bezpłatny program do modelowania obiektów 3D – zarówno pojedynczych obiektów statycznych i animowanych, jak również do renderowania dużych przestrzeni trójwymiarowych.

Program Bryce Personal Learning Edition pozwala tworzyć obiekty i całe przestrzenie w trzech wymiarach. Dużą zaletą programu jest intuicyjny i dość prosty w obsłudze interfejs, który sprawia, że narzędzie jest szczególnie polecane początkującym użytkownikom, którzy stawiają pierwsze kroki w projektowaniu i modelowaniu 3D. Z drugiej jednak strony liczba funkcji potrafi zadowolić nawet zaawansowanych projektantów.

Do najważniejszych funkcji programu Bryce Personal Learning Edition należy między innymi możliwość importu popularnych formatów opisujących trójwymiarowe obiekty oraz wczytywania plików graficznych i używania ich, jako tekstury lub tła. Na uwagę zasługuje również bardzo wydajny silnik graficzny, który pozwala między innymi na wybranie niewielkiego fragmentu sceny do wyrenderowania.

Program posiada także bardzo rozbudowany edytor terenu oraz moduł kalibracji parametrów obrazu, który umożliwia użytkownikowi ustawienie sposobu oświetlenia, poziomu przezroczystości, metaliczności, stopnia odbicia światła etc. Bryce Personal Learning Edition daje również możliwość nakładanie na siebie wielu warstw tekstur oraz kopiowania stworzonego już elementu grafiki. Nie zabrakło również wielu filtrów graficznych oraz rozbudowanych narzędzi odpowiedzialnych za animację.

Do rąk użytkowników oddano mnóstwo predefiniowanych obiektów, takich jak drzewa, skały, podłoże, jak również gotowych brył: walec, stożek, sześcian, ostrosłup etc. Program Bryce Personal Learning Edition jest dostępny za darmo do zastosowań prywatnych – nauki, zabawy etc. Programu, zgodnie z licencją, nie można używać do pracy zarobkowej. Po pobraniu programu i jego instalacji, należy wpisać swoją nazwę użytkownika oraz kod seryjny: BDZPLED-070-0000000-NBA-001-HBUVMLF.