3DTin Download

3DTin to usługa sieciowa zapewniająca wszystkie funkcje niezbędne do podstawowego modelowania 3D. Aplikacja nie wymaga logowania - bezpośrednio po załadowaniu strony WWW pojawia się edytor z obszarem roboczym w trójwymiarze. Układ interfejsu jest tradycyjny - najlepiej zacząć od paska narzędzi po lewej.

Najważniejsze są pierwsze dwie ikony: Add Geometries i Add Cubes. Pozwalają one na dostęp do bazy wzorców z różnymi figurami. Mamy tu walce, kule, prostopadłościany, stożki, figury toroidalne oraz tekst. Istnieje także możliwość tworzenia własnych figur, w tym na bazie materiałów 2D.

Poniżej na pasku znajdziemy dodatkowe narzędzia, które pozwalają na zmianę koloru elementów, zaznaczanie ich czy usuwanie. Do tego dochodzi znany z Photoshopa kroplomierz oraz kilka opcji wyświetlania. Polecenie View Rotate umożliwia oglądanie naszych obiektów 3D z każdej strony.

W prawym dolnym rogu znajduje się panel nawigacyjny, gdzie zmieniamy zoom oraz włączamy zdefiniowane wcześniej widoki kamer (góra, dół, lewo, prawo). Na górze jest z kolei pasek narzędzi z poleceniami typu Otwórz, Zapisz czy Eksportuj. Wrażenie robi też funkcja Camera Animation (animacja z lotu ptaka).

Do zapisywania efektów pracy konieczne jest zalogowanie się w aplikacji.