Puran File Recovery Download

Puran File Recovery to darmowa aplikacja, za pomocą której szybko odzyskamy skasowane pliki z naszego dysku. Narzędzie skanuje nasz dysk w poszukiwaniu usuniętych plików, a następnie wyświetla je w czytelny sposób, pozwalając użytkownikowi wybrać te pozycje, które go interesują. Aplikacja skanuje dyski twarde w komputerze, dyski zewnętrzne USB, pendrive'y, a także dyski RAW.

Użytkownik może skanować dysk na kilka sposobów. Przed skanowaniem możemy zaznaczyć opcje Głębokiego skanowania, a także Pełnego skanowania. Jeżeli żadna z nich nie jest zaznaczona, to automatycznie wykonywane jest błyskawiczne skanowanie, które "na szybko" wyświetla pliki możliwe do odzyskania. Jeśli użytkownik nie znajdzie w ten sposób swoich plików, to może stopniowo zwiększać siłę skanowania poprzez uaktywnienie głębokiego oraz pełnego skanowania, które wydłuży proces wyszukiwania, ale zwiększy szanse na wykrycie usuniętych danych.

Pliki wyświetlane są w czytelny sposób - dane do odzyskania możemy przeglądać w formie drzewka na wzór Eksploratora plików, a także wyświetlić je w prostej tabeli, która informuje użytkownika o ścieżce pliku, jego nazwie, rozszerzeniu, a także o rozmiarze. Dodatkowo wyświetlana jest kolumna "Stan", w której znajdziemy informacje na temat zdrowia danego pliku, a co za tym idzie szansy na jego pełne odzyskanie. Z prawej strony dodatkowo wyświetlany jest panel z podglądem, który jest bardzo przydatny w przypadku wyszukiwania usuniętych zdjęć - na bieżąco możemy podejrzeć fragment obrazu, który mamy zamiar odzyskać i upewnić się, że jest to właściwy plik.

Sam proces odzyskiwania jest bardzo prosty - wystarczy zaznaczyć plik i kliknąć w przycisk "Odzyskaj". Możemy przywrócić tylko wybrany plik bądź skorzystać z dodatkowych opcji, które pozwalają na wykonanie próby odzyskania całego katalogu, w którym odzyskiwany plik się pierwotnie znajdował.