Elby CloneDVD Download

Elby CloneDVD2 to narzędzie służące do kopiowania oraz zapisywania na dysk materiałów wideo nagranych na płytach DVD. Użytkownik może wykonać kopię pojedynczych ścieżek z płyty DVD jak również sklonować cały obraz płyty i zapisać go na dysku lub pustej płycie. 

CloneDVD2 jest bardzo prostym w użyciu narzędziem wyposażonym w czytelny interfejs ozdobiony dużymi ikonami oraz odpowiednimi wskazówkami. Po włączeniu programu, użytkownikowi zostanie zaprezentowane okno, w którym należy się zdecydować, jaki rodzaj operacji chcemy przeprowadzić. 

Pierwsza opcja umożliwia kopiowanie ścieżek DVD, co pozwala na wybranie konkretnych, interesujących nas pojedynczych nagrań z płyty DVD. Jest to przydatne w sytuacji, gdy posiadamy np. film DVD z wesela podzielony na wiele osobnych scen, dzięki czemu możemy wybrać tylko te, które nas interesują, po czym przekopiować je na nowy nośnik DVD.

Kolejnym trybem jest klonowanie całej płyty DVD. Pozwala to tworzyć lustrzaną kopię całej zawartości DVD włącznie z menu, podziałem filmu na rozdziały oraz dodatkowymi wersjami językowymi, a następnie nagrać ją na czysty nośnik DVD. 

Ostatnia opcja pozwala na zapis danych z DVD do obrazu płyty w formacie ISO lub UDF. Kopia będzie taka sama, jak w przypadku klonowania, z tą różnicą, że zostanie zapisana na dysku, a nie na innej płycie. Aby uzyskać do niej później dostęp, należy zamontować obraz w wirtualnym dysku (np. za pomocą programu Daemon Tools LiteVirtual CloneDrive lub Alcohol 52%) bądź też ponownie nagrać na płytę.

Z programu mogą skorzystać zarówno osoby posiadające dwa napędy DVD, jak również posiadacze tylko jednej nagrywarki. W zależności od wybranych ustawień, program może wykonywać klonowanie płyty DVD w locie lub po wcześniejszym stworzeniu tymczasowego obrazu ISO. Kopiowanie w locie pozwala na wykorzystanie dwóch napędów, gdzie jeden odczytuje dane z płyty, a drugi na bieżąco je nagrywa na pusty nośnik.  Drugi tryb z kolei przeznaczony jest dla osób wyposażonych w tylko jedną nagrywarkę DVD – wtedy program najpierw robi tymczasową kopię zawartości płyty, a następnie, po włożeniu pustego nośnika, nagrywa ją i usuwa zbędne pliki z dysku.