ImgBurn Download

ImgBurn to ciekawy program służący do nagrywania obrazów płyt. Na pierwszy rzut oka wydaje się mało skomplikowany, co jest sporą zaletą dla mniej wymagających osób. Po bliższym zapoznaniu się z możliwościami jakie oferuje okazuje się jednak, że posiada szereg rozbudowanych funkcji, które ucieszą bardziej wymagających użytkowników.

Niewątpliwą zaletą jest intuicyjność i szybki dostęp do większości najpotrzebniejszych funkcji, znajdujących się pod prawym przyciskiem myszy. ImgBurn jest kompatybilny z niemal wszystkimi dostępnymi formatami plików. Bez trudu nagrywa zarówno obrazy płyt CD i DVD, jak również HD DVD, Blu-Ray, a także współpracuje z nośnikami wielokrotnego zapisu RW oraz dwuwarstwowymi DL.

ImgBurn umożliwia tworzenie obrazów płyt bezpośrednio z fizycznego nośnika umieszczonego w napędzie, jak również z plików i folderów znajdujących się na dysku. W momencie utworzenia płyty i obrazu, możemy bezpośrednio sprawdzić poprawność zapisu danych, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad procesem jakości naszego nagrania. Co więcej, wprowadzono możliwość kasowania danych znajdujących się na nośniku wielokrotnego użytku, a także funkcję uruchomienia płyty bezpośrednio po jej nagraniu, przy użyciu funkcji bootable CD/DVD.

Obsługiwane typy obrazów: APE, BIN, CDI, CDR, CUE, DI, DVD, FLAC, GCM, GI, IBQ, IMG, ISO, LST, MDS, NRG, PDI, UDI, WV. Współpracuje również z większością najpopularniejszych nagrywarek CD/DVD, takimi jak: BenQ, NEC, LiteOn, Sony czy Plextor.