Budzik Download

Budzik to przydatne narzędzie dla osób, którym zdarza się przysnąć przy komputerze lub gdy po prostu chcemy użyć naszego PC lub laptopa do budzenia. Program jest bardzo mały i lekki, nie obciąża w żaden sposób systemu, zatem nie musimy się martwić o to, że włączona w tle aplikacja w jakiś sposób nam zaśmieci system lub spowolni działanie komputera. 

Interfejs programu ogranicza się do jednego niewielkiego okienka, w którym ustawiamy podstawowe opcje. Przede wszystkim należy zacząć od wyboru rodzaju budzenia – mamy tu do dyspozycji zintegrowany dźwięk budzika lub wykorzystanie własnego pliku MP3/ WAV/ MID.  Użytkownik może zatem ustawić jako dźwięk budzika swoją ulubioną piosenkę. 

Jeśli chcemy, to możemy skorzystać z dodatkowych funkcji. Pozwalają one na powtarzanie budzenia w minutowych przerwach (użytkownik sam ustala odstęp czasowy) oraz na ustawienie automatycznego wyciszania budzika po określonym czasie. 

Z pewnością przydatna okaże się również funkcja zaplanowanego budzenia. Odhaczając tę opcję, możemy rozplanować godziny budzenia na cały tydzień. Dzięki temu aplikacja staje się przydatna zarówno dla osób, które poszukują klasycznego, komputerowego budzika, jak również dla użytkowników, którzy chcą szybko ustawić jednorazowe przypomnienia na cały tydzień z góry.

Aby program zaczął działać, wystarczy ustawić odpowiednio powyższe funkcje i zamknąć okno aplikacji. Budzik zostanie automatycznie zminimalizowany do obszaru powiadomień, zajmując miejsce obok zegara systemowego. I to wystarczy – program będzie odtwarzać dźwięk budzenia o określonym przez nas czasie. Jeśli zechcemy przestać korzystać z funkcji budzenia, wystarczy w programie kliknąć przycisk „Wyłącz budzik”, a program zostanie zamknięty.

Zmiany w Budzik

• 1.04
- poprawiono błąd uniemożliwiający zamknięcie systemu Windows przy uruchomionym programie
- uzupełniono informacje na karcie właściwości programu
- zmodyfikowano wygląd głównego okna programu
- usunięto przycisk "O programie..." z głównego okna programu
- usunięto przycisk "Pomoc On-Line" z głównego okna programu
- usunięto przycisk "Nowa wersja?" z głównego okna programu
- dodano opcję "Wystaw komentarz" w menu kontekstowym programu
- zmieniono opcję "Pomoc On-Line" na "Strona programu" w menu kontekstowym programu
- pogrubiono napis "Dodatkowe zadania:"