Virtual DJ Download

Virtual DJ to darmowy program dla DJ-ów oraz miłośników muzyki. Umożliwia miksowanie różnych utworów i dodawanie do nich efektów. Aplikacja jest tak naprawdę wirtualnym stołem didżejskim wyposażonym w odtwarzacze muzyczne pozwalające na płynną zmianę utworów.

Program dysponuje modułem wizualizacji kanałów dźwięku. Cała znajdująca się w komputerze muzyka jest prezentowana w formie wygodnej biblioteki. Mechanizm nagrywania pozwala na rejestrowanie efektów swojej pracy i publikowanie ich np. w YouTube'ie, Wrzucie czy serwisach dla muzyków.

Dodatkowo Virtual DJ ułatwia przygotowywanie piosenek w wersji karaoke oraz dodawanie do nich klipów wideo. Obsługuje wejścia audio komputera, co umożliwia przesyłanie do peceta sygnału z analogowych i cyfrowych odtwarzaczy sprzętowych (gramofony, magnetofony, odtwarzacze płyt CD).

Ten rozbudowany program dla DJ-ów obsługuje również tagi ID3, co ułatwia sortowanie i organizowanie plików muzycznych. Dysponuje bazą kontrolerów sprzętowych dla urządzeń takich marek jak Pioneer, Denon, American Audio czy Gemini.

W porównaniu z wersją płatną w darmowej edycji nie da się uruchamiać klipów wideo na pełnym ekranie, nie ma również obsługi zewnętrznych, sprzętowych mikserów czy kontrolerów MIDI. Poza tym aplikacja jest prosta w obsłudze - poradzi sobie z nią nawet osoba, która nie miała wcześniej styczności z takimi programami.

Plik muzyczny da się uruchomić po prostu przeciągając go z folderu lub biblioteki nad jeden z decków. Generowanie efektów również odbywa się za pomocą kursora myszy. Łącznie dostępne są dwa decki, co pozwala przygotować kolejny utwór w czasie, gdy poprzedni jest nadal odtwarzany.

Wizualizacje obu piosenek nakładają się na siebie w górnym pasku programu. Ułatwia to zsynchronizowanie utworów i uzyskanie profesjonalnego efektu przejścia. Aplikacja Virtual DJ na pewno nie jest skierowana do zawodowców. Świetnie sprawdzi się jednak np. na domowej imprezie.