Nokia Ovi Suite Download

Pakiet Nokia Suite ułatwia dostęp do zawartości telefonu, łącząc go z komputerem i usługami online firmy Nokia za pomocą kabla czy Bluetooth. Dzięki aplikacji można wygodnie przenieść dane między telefonem a komputerem, a także oglądać zdjęcia i filmy oraz słuchać muzyki.

Nokia Suite pozwala na synchronizację informacji zawartych na telefonie, jak kontakty i wiadomości, z programami komputerowymi typu Outlook, innymi narzędziami pakietu czy usługami Ovi. Program umożliwia także tworzenie kopii zapasowych istotnych danych, zabezpieczając użytkownika przed ich bezpowrotną utratą.

Za pośrednictwem usług Ovi można wymieniać się plikami w szybki i prosty sposób, a także instalować na telefonie aplikacje internetowe czy mapy oraz aktualizować mobilne oprogramowanie, poszerzające możliwości telefonu.

Niestety, działanie programu jest pamięciochłonne i znacznie wpływa na efektywność komputera. Praca Nokia Suite jest też mniej płynna niż miało to miejsce przy korzystaniu z poprzedniej wersji – Nokia PC Suite, z powodu wykorzystywania licznych animacji i efektownych przejść.