Avira Free Antivirus Download

Avira Free Antivirus to jeden z najpopularniejszych programów antywirusowych do zastosowań domowych. Obecnie stosowanie tego typu zabezpieczeń jest konieczne, aby uchronić komputer przed wirusami, internetowymi robakami czy komponentami szpiegowskimi, których nie brakuje w sieci internetowej. Teraz ukazała się najnowsza wersja z numerkiem 2015.

Co prawda Avira Free Antivirus 2015 nie wyróżnia się niczym szczególnym w porównaniu do innych bezpłatnych programów tego typu w sieci, ale zapewnia bardzo wysoką wykrywalność wirusów oraz skuteczność w ich zwalczaniu, a to jest ważniejsze niż dodatkowe funkcje i możliwości. Główną zaletą programu jest bardzo rozbudowana i często aktualizowana baza wirusów oraz sygnatur zagrożeń, dzięki czemu każdy komputer wyposażony w to zabezpieczenie poradzi sobie nawet z najnowszymi zagrożeniami z sieci.

Kolejną, bardzo istotną zaletą programu są jego niewielkie wymagania sprzętowe. Inne popularne, również bezpłatne programy antywirusowe może i są skuteczne, ale potrafią poważnie spowolnić pracę komputera wyposażonego w skromne parametry. Jest to szczególnie ważne dla użytkowników netbooków oraz starszych notebooków, które wyposażone są w niewielką ilość pamięci operacyjnej RAM. W związku z tym Avira Free Antivirus 2013 jest szczególnie polecany użytkownikom starszych i słabszych sprzętowo komputerów, którzy dbają o bezpieczeństwo swoich danych, ale jednocześnie nie chcą poświęcać płynności pracy na poczet wymagającego antywirusa.

Do kolejnych zalet programu antywirusowego Avira Free Antivirus 2015 należy silnik zapewniający ochronę w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że program monitoruje wszystkie otwierane, kopiowane i zapisywane pliki pod kątem zagrożeń. Domyślnie program monitoruje pliki ze wszystkimi rozszerzeniami łącznie z formatami wszystkich dostępnych obecnie archiwów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ustawieniach programu zdefiniować formaty, które mają być monitorowane lub ignorowane. Jeśli często pracujemy z plikami tekstowymi i mamy do nich pełne zaufanie, aby przyspieszyć pracę możemy usunąć z listy rozszerzenia takich dokumentów.

Jak przystało na zaawansowany program antywirusowy, również Avira Free Antivirus 2015 posiada mechanizm kwarantanny służący do przechowywania podejrzanych plików, które mogą stworzyć zagrożenie dla komputera. Użytkownik może ustawić również harmonogram skanowania czy aktualizacji programu. Pamiętajmy jednak, że bezpłatna wersja programu Avira Free Antivirus 2015 nie posiada możliwości skanowania poczty, ale jeśli ktoś korzysta z poczty za pośrednictwem przeglądarki internetowej, brak skanera klienta pocztowego nie jest wielką stratą. Kolejną wadą może być brak polskiej wersji językowej, ale prostota programu oraz jego bezobsługowa natura sprawia, że nawet osoba, która nie zna języka angielskiego jest w stanie sobie poradzić.