Spybot Search & Destroy Download

Spybot – Search and Destroy to skuteczne narzędzie do wykrywania i usuwania wszelkiego rodzaju plików typu spyware. Zaletą jest jego skuteczność, jednak należy pamiętać o regularnym skanowaniu – w celu optymalnej ochrony wskazane jest powtarzać czynność przynajmniej raz w tygodniu, ze względu na stałe pojawianie się nowych definicji plików spyware.

Interfejs programu Spybot – Search and Destroy jest przejrzysty i funkcjonalny. Podzielono go na 5 zakładek, które w zupełności spełniają swoje zadanie. Z menu głównego mamy dostęp do pełnego skanowania, które uruchamiamy jednym kliknięciem. Z tego miejsca również możemy je zatrzymać, jeśli dokonaliśmy je przed chwilą , przywrócić wcześniejsze zmiany (np niektóre pliki), lub zaktualizować program. Kolejne 2 zakładki odpowiadają za skanowanie i przywrócenie zmian.

W zakładce Ochrona mamy podgląd na rodzaje plików które mogą zalegać w używanej przeglądarce. Możemy zaznaczyć poszczególne i dokonać zabezpieczenia na przyszłość przeciwko określonym typom spyware. Tutaj także wyświetlane są informacje o ilości i rodzaju plików, przed którymi komputer jest chroniony lub nie. Poniżej możemy jeszcze dokonać aktualizacji, zaś w menu u góry zmienić tryb zabezpieczenia (domyślny dla pełnego zabezpieczenia komputera, zaś zaawansowany dla indywidualnych ustawień ochrony). Oprócz tego mamy dostęp do rozbudowanego trybu pomocy i wsparcia technicznego.

Spybot - Search & Destroy wykrywa i usuwa z komputera rozmaite rodzaje spyware. Spyware jest relatywnie nowym rodzajem zagrożeń, którego nie wykrywa jeszcze większość powszechnie stosowanych programów antywirusowych.

Jeżeli dostrzegasz w swojej przeglądarce Internet Explorer nowe paski narzędzi, których sam nie zainstalowałeś, jeżeli przeglądarka się zawiesza lub gdy strona startowa zmieniła się bez Twojej wiedzy, najprawdopodobniej złapałeś spyware. Lecz nawet jeżeli niczego nie zauważyłeś, możesz także mieć zainfekowany komputer, ponieważ powstaje coraz więcej rodzajów spyware, które skrycie monitorują Twoje zachowanie podczas surfowania po internecie, w celu stworzenia profilu marketingowego, który później może zostać sprzedany firmom reklamowym. Spybot-S&D jest bezpłatny, więc próba sprawdzenia, czy coś nie przeniknęło do Twojego komputera, będzie bezbolesna.