ZipGenius Suite Edition Download

Kompresowanie plików pozwala nie tylko zachować porządek na dysku oraz zmniejszyć zajmowaną przez pliki powierzchnię, ale również pomaga wysyłać wiele niewielkich plików w jednej paczce na przykład pocztą elektroniczną. Jednym z programów, który oferuje funkcje kompresji plików jest ZipGenius Suite Edition.

ZipGenius Suite Edition to darmowe narzędzie, którego najważniejszą funkcją jest kompresowanie i pakowanie plików w paczki w najpopularniejszych, obecnie dostępnych na rynku formatach. Jeśli więc chcemy spakować kilka, kilkaset lub kilkadziesiąt tysięcy plików w jedną, wygodną do zarządzania paczkę, program ZipGenius Suite Edition okaże się idealnym do tego celu narzędziem.

Oprócz podstawowych funkcji kompresji i dekompresji plików, program umożliwia również tworzenie samorozpakowujących się archiwów ZIP. Ponadto mamy opcję kompresji w aż 5 trybach oraz wsparcie dla skanerów antywirusowych, które są w stanie wykryć niebezpieczeństwa czające się w archiwach z nieznanego źródła.

ZipGenius Suite Edition poradzi sobie z ponad 20 formatami takimi jak RAR, ARJ, ACE, CAB, SQX, OpenOffice.org, 7-zip etc. Oprócz tego użytkownicy dostają wsparcie dla obrazów CD/DVD-ROM zapisanymi w standardzie ISO9660 (.ISO, .NRG, .CMI). Jakby tego było mało, program ZipGenius Suite Edition posiada również wbudowanego klienta FTP, za pomocą którego możemy wysyłać i ściągać pliki z serwera zewnętrznego. Przydatny może okazać się również dodatek o nazwie Cutter, który pozwala podzielić duże pliki na mniejsze części.