Ashampoo Burning Studio Download

Ashampoo Burning Studio to aplikacja przeznaczona w głównej mierze do nagrywania wielu rodzajów płyt CD, DVD oraz Blu-ray. Ten ostatni format, mimo iż jest na rynku już od dłuższego czasu, nadal jest dość mało popularny głównie za sprawą wysokich cen nagrywarek, odtwarzaczy oraz samych nośników.

Nagrywanie płyt w powyższych formatach to oczywiście podstawowa funkcja tego programu, ale Ashampoo Burning Studio posiada szereg innych bardzo ciekawych i użytecznych funkcji. Za jego pomocą możemy między innymi tworzyć i edytować obrazy płyt ISO, BIN oraz ASHDISK. Oprócz tego możemy kasować nośniki wielokrotnego zapisu takie jak CD-RW czy DVD-RW oraz kopiować różne rodzaje płyt w trybie 1:1.

Ashampoo Burning Studio ułatwia również tworzenie filmów z menu, taki jak VideoCD, Video DVD, Video VCD/SVCD etc. Melomani docenią funkcję tworzenia płyt muzycznych w formacie Audio CD lub z plikami MP3 oraz WMV. Na deser dostajemy funkcję rippowania płyt Audio do formatu MP3, dzięki czemu cenna kolekcja może być przechowywana na dysku komputera.  Warto również odnotować obecność funkcji tworzenia oraz przywracania kopii bezpieczeństwa danych znajdujących się na dysku twardym z możliwością kompresowania oraz szyfrowania. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą programu Ashampoo Burning Studio stworzyć backup systemu lub ważnych danych zapisanych na dysku twardym.

Program Ashampoo Burning Studio posiada swój własny format zapisu obrazu dysku o nazwie ASHDISK. Jakby tego było mało, program posiada swój własny edytor tworzenia i drukowania etykiet zarówno na papierze, lub na płycie wykorzystując technologię LightScribe. Należy również wspomnieć o tym, że obsługa programu jest bardzo prosta i nawet początkujący użytkownik będzie w stanie sobie poradzić z nagraniem lub skopiowaniem płyty.