CDBurnerXP Download

CDBurnerXP to darmowy pakiet do nagrywania płyt CD, DVD, Blu-Ray oraz HD-DVD. Ze względu na prostotę oraz sporą ilość funkcji, program może okazać się w pełni wystarczającym zastępstwem płatnego Nero Burning Rom.  

CDBurnerXP oferuje wszystkie funkcje potrzebne do wykonania najczęstszych zadań związanych z nośnikami CD, DVD, Blu-Ray oraz HD-DVD. Program umożliwia nagrywanie własnych kompilacji danych na puste nośniki - możemy nagrywać pliki, jak również tworzyć multimedialne dyski przeznaczone do odtwarzaczy muzycznych lub DVD – są za to odpowiedzialne profile tworzenia płyt audio oraz płyt z filmem DVD, dzięki którym możemy nagrać multimedia z komputera do odpowiedniego formatu, który zostanie potem odtworzony na stacjonarnym urządzeniu. Oprócz tego, użytkownik ma opcję zrzucania obrazu płyty na dysk, jak również nagrywania gotowych plików ISO na płyty. 

Interfejs programu jest bardzo przejrzysty i przyjazny dla użytkownika. Zanim zaczniemy wybierać pliki, które chcemy nagrać na płycie, program zapyta nas, na jakim rodzaju danych mamy zamiar pracować. Z tego miejsca możemy wybierać pomiędzy opisanymi wcześniej rodzajami – płyta z danymi, z filmem DVD, audio lub tworzenie/wypalanie obrazu ISO. W zależności od wybranego profilu, naszym oczom ukaże się odpowiedni eksplorator plików, w którym dokończymy proces poprzez wybór danych do nagrania. 

Pliki możemy wybierać zarówno poprzez wbudowaną przeglądarkę plików, jak również przeciągając je w odpowiednią część okna. Użytkownik ma oczywiście możliwość nadania etykiety dla nagrywanej płyty, jak również ustawić ilość kopii nagrania oraz prędkość wypalania.

Program dostępny jest w całości w języku polskim.