Kaspersky Internet Security Download

Kaspersky Internet Security to pakiet zabezpieczający, który chroni komputer przed zagrożeniami płynącymi z Internetu. Narzędzie ochrania nasz komputer poprzez kilka warstw ochronnych. Przede wszystkim znajdziemy tu moduł antywirusowy, oferujący ochronę w czasie rzeczywistym przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem, programami szpiegującymi (spyware), a także przed wirusami typu ransomware, które blokują komputer i żądają zapłaty w zamian za odblokowanie urządzenia.

W pakiecie znajdziemy także funkcję Bezpiecznego surfowania, która chroni przeglądarki internetowe przed szkodliwymi stronami internetowymi. Kaspersky Internet Security monitoruje strony, które odwiedzamy i sprawdza je w swojej na bieżąco aktualizowanej bazie szkodliwych stron. Jeśli spróbujemy wejść na stronę, która znana jest np. z wykradania danych, to Kaspersky ją zablokuje, chroniąc naszą prywatność.

Kaspersky Internet Security przyda się także rodzicom, które chcą chronić swoje dzieci przed zagrożeniami z sieci. Dzięki funkcji kontroli rodzicielskiej możliwe jest blokowanie stron szkodliwych i niewłaściwych dla młodych odbiorców. Warto także wspomnieć o szkodnikach, które po wdarciu się do naszego systemu robią zamieszanie wśród rejestru i plików. Kaspersky Internet Security posiada specjalną technologię kontroli systemu, która zapisuje i analizuje każdą podejrzaną aktywność na komputerze i w razie potrzeby pozwala cofnąć wszystkie zmiany do stanu wcześniejszego, zanim dojdzie do poważniejszej infekcji.

Pakiet chroni użytkownika także przed programami pobranymi z sieci. Specjalny moduł bezpiecznego uruchamiania programów pozwala uruchamiać pliki ściągnięte z sieci w tzw. piaskownicy, czyli odizolowanym środowisku. Uruchomienie programu w piaskownicy oznacza, że program ma dostęp tylko do ograniczonej puli danych, co oznacza, że w przypadku infekcji będzie ona zamknięta i nie rozprzestrzeni się na resztę komputera.