Bezpieczeństwo i prywatność to jedne z najcenniejszych aspektów, zwłaszcza w aplikacjach, w których można znaleźć poufne informacje, takich jak WhatsApp. Istnieje wiele sposobów ochrony wiadomości przed wzrokiem ciekawskich, na przykład blokowanie podglądu wiadomości WhatsApp na zablokowanym ekranie. Jednak do tej pory nie mogliśmy zabiezpieczyć się przed sytuacja, w której osoba postronna miała kod zabezpieczający telefon.

Powiązane: Jak zbiorczo i automatycznie usuwać wiadomości WhatsApp.

Obecnie istnieje kilka sposobów odblokowania telefonu komórkowego: kod, odcisk palca, wzór odblokowujący lub identyfikacja twarzy. Wszystkie te metody mogą być używane razem, jednak większość użytkowników używa kodu zabezpieczającego.

Problem z odblokowującym kodem zabezpieczającym polega na tym, że inni użytkownicy mogą przejąć Twój kod i odblokować telefon, na przykład, aby uzyskać dostęp do czatów WhatsApp. Sytuacja ta występuje często w związkach i nie zawsze jej powodem jest niewierność. Na przykład może się zdarzyć, że przygotowujesz przyjęcie-niespodziankę dla swojego chłopaka, a a wiesz, że ma on dostęp i zagląda do Twojej aplikacji WhatsApp, tym samym ryzykujesz zepsucie niespodzianki.

Problem polega na tym, że do tej pory jedyną barierą między użytkownikiem a wiadomościami WhatsApp był kod odblokowujący, jednak teraz WhatsApp pozwala chronić czaty i wiadomości za pomocą odcisku palca lub identyfikacji twarzy bezpośrednio w aplikacji na Androida lub iPhone'a. W ten sposób, gdy ktoś uzyska dostęp do Twojego telefonu komórkowego z kodem odblokowującym, nie będzie mógł otworzyć aplikacji WhatsApp bez użycia np. Twojego odcisku palca.

Poniżej pokazujemy, jak chronić swoje czaty i wiadomości WhatsApp za pomocą odcisku palca lub rozpoznawania twarzy dla iPhone'a i Androida:

Jak zabezpieczyć WhatsApp odciskiem palca.

- Wszystko, co musisz zrobić, to zaktualizować aplikację WhatsApp na swoim urządzeniu mobilnym.

- Po aktualizacji będziesz musiał otworzyć WhatsApp i na ekranie czatu będziesz kliknąć ikonę w postaci trzech poziomych kresek.

- Po wyświetleniu menu będziesz musiał przejść do: Ustawienia> Konto> Prywatność> Blokada odciskiem palca

- Na tym ekranie należy aktywować opcję: Odblokowanie odciskiem palca.

- Po aktywowaniu tej opcji będziesz mógł skonfigurować czas, który musi upłynąć od zamknięcia WhatsApp do ponownego otwarcia aplikacji, aby uruchomić użycie odcisku palca.

- Możesz również zdecydować, czy chcesz, aby treść wiadomości otrzymanych na WhatsApp była wyświetlana na ekranie gdy telefon jest zablokowany.

 

Jak chronić WhatsApp za pomocą Face ID lub Touch ID na iPhonie.

1. Otwórz WhatsApp i przejdź do: Ustawienia .

2. W tym miejscu wybierz opcję: Konto.

3. Na następnym ekranie kliknij: Prywatność.

4. Teraz będziesz musiał przejść do: Blokada ekranu.

5. Na koniec wystarczy aktywować przełącznik jednej z następujących opcji:

- Wymaga Face ID

- Wymaga Touch ID

Uwaga: w zależności od modelu Twojego iPhone'a znajdziesz jedną lub drugą opcję konfiguracji (Face ID lub Touch ID).

6. Po aktywacji przełącznika zostaną wyświetlone inne opcje konfiguracji odpowiadające czasowi, który musi upłynąć do zablokowania aplikacji WhatsApp. Możesz wybrać między:

- Natychmiast

- Po 1 minucie

- Po 15 minutach

- Po 1 godzinie

7. Wreszcie, musisz tylko zezwolić na używanie Face ID lub Touch ID w celu odblokowania WhatsApp.

Od tego momentu, gdy spróbujesz otworzyć aplikację WhatsApp, będziesz musiał użyć odcisku palca lub rozpoznania twarzy, aby ją odblokować i uzyskać dostęp do jej zawartości.

Ważna uwaga: jeśli aktywujesz te dodatkowe zabezpieczenia do ochrony WhatsApp. I WhatsApp zostanie zablokowany, nadal będzie można odbierać połączenia i odpowiadać na wiadomości z powiadomień.

Bez wątpienia jest to świetna funkcja dla wszystkich osób, którym zależy na prywatności i bezpieczeństwie. Teraz, nawet jeśli ktoś zdoła odblokować Twój telefon z Androidem lub iPhone'a, nadal nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twoich czatów na WhatsApp.