Ikony aplikacji na ekranie głównym w MIUI 12 są dla Ciebie za duże? Chcesz je zmniejszyć? A może wręcz przeciwnie, chcesz je jeszcze bardziej powiększyć? Możesz zmienić wielkość ikon w MIUI 12 za pomocą ustawień ekranu głównego.

Jak zmienić wielkość ikon w Xiaomi

Ekran główny w urządzeniach Xiaomi jest wzorowany dość mocno na iPhone'ach. Z tego też powodu od razu po włączeniu urządzenia zauważysz, że domyślnie wszystkie aplikacje wyświetlają się na pulpicie, a ikony aplikacji są dość duże. Nie oznacza to jednak, że musisz instalować inny launcher ze Sklepu Play. MIUI pozwala dostosować wygląd ekranu głównego, w tym wielkość ikon. Dostępnych jest kilka rozmiarów, co pozwala zmniejszyć lub zwiększyć ikony zgodnie ze swoimi preferencjami.

Zmiana rozmiaru ikon aplikacji w MIUI 12

Aby zmniejszyć lub zwiększyć ikony aplikacji, musisz udać się do ustawień ekranu głównego. W tym celu przejdź do aplikacji Ustawienia, a następnie na liście dostępnych zakładek wyszukaj Ekran główny.

Wejdź do ustawień ekranu głównego

Wyświetlą się wszystkie dostępne ustawienia ekranu głównego. Możesz tu włączyć lub wyłączyć niektóre funkcje launchera, a także dostosować jego wygląd. Nas interesuje wielkość ikon, więc z listy dostępnych ustawień wybieramy Rozmiar ikony.

Pojawi się teraz suwak rozmiaru ikon wraz z ich podglądem. Domyślnie ustawiony jest standardowy, średni rozmiar ikon, czyli M. Możesz jednak samodzielnie dostosować rozmiar ikon za pomocą suwaka, w zakresie od XS (bardzo małe) do XL (bardzo duże).

Zmiana rozmiaru ikon w Xiaomi

Nie jesteśmy ograniczeni tylko do tych pięciu rozmiarów - suwaka pozwala ustawić także wielkość pomiędzy poszczególnymi stopniami wielkości, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić rozmiar pomiędzy S i M, lekko tylko zmniejszając wielkość ikon. Ustaw taki rozmiar, który jest dla Ciebie najodpowiedniejszy, a następnie zatwierdź zmiany przyciskiem Zastosuj. Wyjdź z ustawień i powróć na ekran główny. Wszystkie ikony na ekranie głównym powinny teraz wyświetlać się w ustalonym przez Ciebie rozmiarze.