Twoje konto na TikTok w nazwie ma Twoje imię i nazwisko lub inne dane, których nie chcesz pokazać? A może po prostu chcesz zmienić nazwę na taką, która bardziej Ci odpowiada? Zobacz, jak zmienić nazwę na TikTok - zarówno nazwę użytkownika, jak i nazwę profilu.

TikTok - jak zmienić nazwę użytkownika i profilu?

Rejestrując się na TikTok, otrzymujemy nazwę profilu oraz użytkownika na podstawie tego, w jaki sposób założyliśmy konto. Jeśli do rejestracji użyliśmy adresu e-mail, w którym znajduje się nasze imię i nazwisko, to nasza nazwa konta na TikTok również będzie mieć w nazwie nasze prawdziwe dane. Na szczęście można zmienić nazwę na TikTok.

Zmiana nazwy użytkownika i nazwy profilu na TikTok

Zacznijmy od tego, że w TikTok są dwie nazwy - podstawowa (profilu) oraz użytkownika. Ta pierwsza to nazwa wyświetlana, która wyświetla się już po wejściu na nasz profil. Z kolei ta druga, to nazwa, która znajduje się np. w linku do naszego profilu lub w TikCode. Obie te nazwy można zmienić w ustawieniach swojego profilu.

Uruchom aplikację TikTok, a następnie wybierz zakładkę "Ja" w dolnym prawym rogu. Wyświetl się podsumowanie Twojego profilu, wraz ze zdjęciem, nazwą profilu (na samej górze) i nazwą użytkownika (pod zdjęciem).

Wejdź do edycji swojego profilu TikTok

Aby wprowadzić modyfikacje, dotknij czerwonego przycisku "Edytuj profil". Pojawi się ekran, na którym możesz zmienić swoje dane.

W polu "Nazwa" możesz zmienić swoją nazwę podstawową, czyli nazwę profilu. To imię lub pseudonim, który wyświetla się po wejściu na Twój profil. Nazwa może mieć długość maksymalnie 20 znaków.

Wprowadź nową nazwę profilu i użytkownika w TikTok

W polu "Nazwa użytkownika" możesz zmienić swoją podstawową nazwę, która wykorzystywana jest w łączu do Twojego profilu. Przed nazwą użytkownika wyświetla się znak "@", a także nazwa ta jest wyświetlana w TikCode. Pamiętaj, że zmiana tej nazwy powoduje zmianę linku do Twojego profilu.

Wpisz w obu polach nową nazwę wyświetlaną i nową nazwę użytkownika, a następnie zapisz zmiany. Wprowadzone modyfikacje będą od razu widoczne na Twoim profilu.