Spędzasz dużo czasu na TikToku na swoim komputerze i masz dość otwierania osobnej karty przeglądarki w celu przeglądania aplikacji? W takiej sytuacji możesz przełączyć się na przeglądarkę Opera, w której TikTok, Messenger i WhatsApp są łatwo dostępne z paska bocznego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które z pewnością warto wypróbować.

Przeglądarka Opera istnieje już od dłuższego czasu i jest świetną alternatywą dla Google Chrome. Jeśli akurat myślisz o zmianie przeglądarki, to powinieneś to szczególnie rozważyć. Oprócz klasycznych narzędzi, które domyślnie mają wszystkie inne przeglądarki Chromium, Opera ma również kilka interesujących funkcji, które fani TikToka uznają za bardzo przydatne.

Pasek boczny Opery zawiera teraz szybki dostęp do TikToka, Messengera i WhatsAppa, dzięki czemu możesz z nich z łatwością korzystać, a dodatkowo otrzymywać powiadomienia podczas przeglądania sieci. Jak dokładnie działa pasek boczny szybkiego dostępu? W przeciwieństwie do innych przeglądarek, w których wszystko działa u góry ekranu, Opera przeniosła najbardziej przydatne funkcje na lewą stronę ekranu, co wydaje się dość zaskakujące, jednak przy bliższym poznaniu zyskuje naprawdę pozytywne recenzje.

Jak skonfigurować i używać TikToka bezpośrednio z paska bocznego w przeglądarce Opera?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że używasz najnowszej wersji Opery. Po pobraniu i zainstalowaniu najnowszej wersji reszta procesu jest dość prosta, a samo narzędzie jest naprawdę łatwe w użyciu.

  • Otwórz przeglądarkę Opera na swoim komputerze, a następnie przejrzyj wstęp do pierwszego użycia.
  • Po zakończeniu lub pominięciu kliknij ikonę TikTok na pasku bocznym po lewej stronie ekranu.
  • Spowoduje to otwarcie aplikacji internetowej TikTok, więc wybierz opcję logowania z listy i zaloguj się na swoje konto TikTok.
  • Po zalogowaniu się na konto TikTok możesz zacząć korzystać z niego w normalny sposób.

Korzystając z bocznego menu Opery, możesz szybko i łatwo wyszukiwać i przeglądać treści tak jak na tradycyjnej stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej. Oprócz tego możesz również publikować treści w taki sam sposób. Jedynym minusem korzystania z wersji internetowej jest to, że nie masz dostępu do katalogu muzycznego TikTok, co dla niektórych osób będzie sporym minusem. Jeśli jednak korzystasz już głównie z TikTok na komputerze, to prawdopodobnie jesteś tego świadomy i nie będzie stanowiło to dla Ciebie żadnego problemu.

Konfigurowanie i korzystanie z innych aplikacji paska bocznego w przeglądarce Opera

Podobnie jak w przypadku aplikacji TikTok, wszystkie inne aplikacje paska bocznego w Operze można szybko i łatwo skonfigurować w ten sam sposób. Nie ma więc nic ekscytującego ani odkrywczego do wyjaśnienia w tej kwestii. Wszystkie aplikacje otrzymują natychmiastowe powiadomienia, więc niczego nie przegapisz. Ponadto pozostaniesz zalogowany do wszystkich aplikacji, więc za każdym razem, gdy otworzysz Operę, będziesz mieć natychmiastowy dostęp do nich bez konieczności ponownego logowania. Jeśli jednak wyczyścisz pamięć podręczną przeglądarki, będziesz musiał ponownie się zalogować.

To na tyle w dzisiejszym przewodniku. Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś przeglądarki Opera, to z pewnością warto to zrobić, gdyż zdaniem wielu jest lepsza od Google Chrome pod kilkoma względami i tak naprawdę nie tracisz niczego ważnego, co ma Chrome.