Martwi Cię, że pozostawiłeś zalogowane konto Steam na innym komputerze, do którego ktoś ma dostęp? Nie musisz zmieniać hasła. Możesz się zdalnie wylogować ze wszystkich urządzeń, nawet z tych, do których nie masz już dostępu.

Steam - jak się wylogować ze wszystkich kont?

Konto Steam jest bardzo cenne dla większości graczy komputerowych. To właśnie tam z reguły najchętniej kupujemy gry i budujemy swoją bibliotekę. Warto więc dbać o to, aby niepowołane osoby nie otrzymały dostępu do Twojego konta, np. poprzez włączenie weryfikacji dwuetapowej. Co jednak zrobić, gdy zalogowaliśmy się na swoje konto Steam np. u znajomego lub na komputerze, do którego mają dostęp inne osoby? Jeśli nie masz już dostępu do tego komputera, to możesz wylogować się z niego zdalnie.

Steam pozwala za jednym zamachem wylogować się ze wszystkich urządzeń, które mają dostęp do tego konta. Gdy to zrobisz, konieczne będzie ponowne zalogowanie się na każdym urządzeniu, z którego korzystasz. To świetne rozwiązanie, gdy zalogowaliśmy się u kogoś na swoje konto i zapomnieliśmy się wylogować. Jak to zrobić?

Zdalne wylogowanie się ze Steam na wszystkich urządzeniach

Odpowiednia opcja znajduje się w ustawieniach konta Steam. Można się do niej dostać bezpośrednio z programu Steam zainstalowanego na Twoim komputerze. Aby to zrobić, uruchom u siebie Steama i zaloguj się na swoje konto.

Wejdź do ustawień

Następnie wybierz na górnym pasku narzędzi menu Steam, po czym z rozwijanego menu wywołaj Ustawienia. Pojawi się nowe okno ze wszystkimi ustawieniami zarówno samego programu, jak i Twojego konta, na które jesteś zalogowany/-a.

Zarządzaj Steam Guard

Z głównej zakładki Konto wybierz opcję Zarządzaj Steam Guard. Steam Guard to cały mechanizm odpowiedzialny za logowanie i jego bezpieczeństwo. Pojawią się teraz opcje związane z logowaniem na Twoje konto - możliwość wybrania sposobu weryfikacji dwuetapowej etc. Nas jednak interesuje opcja, która znajduje się na samym dole, czyli "Deautoryzuj wszystkie inne urządzenia".

Jak sam Steam opisuje, opcja ta jest przeznaczona dla osób, które martwią się, że ich dane do logowania są zachowane na komputerze, do którego nie mają już dostępu.

Deautoryzuj urządzenia

Dzięki tej opcji możesz błyskawicznie się wylogować ze wszystkich urządzeń, które są zalogowane na Twoje konto. W tym celu kliknij "Deautoryzuj wszystkie inna urządzenia".

Po zatwierdzeniu tej opcji wszystkie urządzenia mające dostęp do Twojego konta Steam zostaną z niego wylogowane. Jeśli ktoś ponownie będzie chciał się zalogować, konieczne będzie podanie hasła.