Jeśli niedawno zaktualizowałeś Google Chrome, być może widziałeś zupełnie nową funkcję o nazwie listy do przeczytania. Być może jeszcze nie widziałeś tej funkcji. Niezależnie od sytuacji Listy do przeczytania są teraz dostępne w przeglądarce Google Chrome i można je włączać lub wyłączać ręcznie. Przeprowadzimy przez proces dodawania i usuwania list do przeczytania w Google Chrome.

Powiązane: Jak naprawić brak ikony w zakładkach Google Chrome.

Minęło trochę czasu, odkąd Google Chrome wypuścił jakąś zauważalną, nową funkcję w przeglądarce, większość ostatnich aktualizacji zawierała tylko drobne poprawki w Chrome. Jeśli niedawno zaktualizowałeś Chrome, być może zauważyłeś, że w prawym górnym rogu wiersza zakładek znajduje się nowy skrót o nazwie Do przeczytania.

Listy do przeczytania w Google Chrome działają podobnie jak zakładki, jednak służą do zapisywania treści do krótkotrwałego użytku. Na przykład możesz zapisać artykuły z wiadomościami, które planujesz przeczytać później i prawdopodobnie po przeczytaniu, nie będziesz już do nich ponownie wracał. W skrócie, listy do przeczytania to miejsce do przechowywania treści, które nie mają wartości długoterminowej.

Z jakiegoś powodu listy do przeczytania w Google Chrome są domyślnie włączone dla niektórych użytkowników i wyłączone dla innych. Dlaczego tak się dzieje, nikt tak naprawdę nie wie, chociaż istnieje duża szansa, że ​​Google przeprowadza testy A/B dla tej funkcji. To prowadzi nas do tematu dzisiejszego przewodnika, jak włączyć lub wyłączyć opcję “Do przeczytania”.

Jak włączyć lub wyłączyć listy do przeczytnia w Google Chrome?

Jeśli próbowałeś znaleźć tę funkcję w ustawieniach Chrome, ale nie mogłeś jej znaleźć, być może sprawdzałeś w złym miejscu. Listy do przeczytania można włączać i wyłączać tylko w sekcji opcji zaawansowanych przeglądarki Chrome za pomocą flag Chrome.

  • Aby rozpocząć, otwórz Google Chrome, a następnie wpisz chrome://flags w pasku adresu i naciśnij Enter. Spowoduje to przeniesienie Cię do nowego okna z polem wyszukiwania, w którym będziesz musiał wyszukać hasło Reading Lists.
  • Gdy opcja jest podświetlona na żółto, użyj rozwijanej opcji po prawej stronie, aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję. Na koniec uruchom ponownie Google Chrome, a zobaczysz, że zmiana zacznie obowiązywać.

Jak korzystać z list do przeczytania w Google Chrome?

Opcja do przeczytania w Google Chrome to naprawdę łatwa funkcja do znalezienia i użycia po jej włączeniu. Aby dodać coś do swojej listy, odwiedź stronę, a następnie kliknij ikonę zakładki na pasku adresu. Zobaczysz teraz dwie różne opcje, wybierz Do przeczytania, a łącze zostanie zapisane na liście, do której można uzyskać dostęp z prawej strony paska narzędzi zakładek.

Możesz dodać tyle treści, ile chcesz, do swojej listy czytelniczej Chrome, jednak nie ma to większego sensu, ponieważ ta lista została zaprojektowana do krótkotrwałego przechowywania treści, które usuwasz po przeczytaniu. Jeśli chcesz sprawdzić, czy coś przeczytałeś lub chcesz oznaczyć jako przeczytane, po prostu najedź kursorem na wpis, a następnie kliknij wyświetloną małą ikonę ptaszka.