Masz w swojej bibliotece Steam gry, których trochę się wstydzisz lub jakieś tytuły NSFW? W tym artykule dowiesz się, jak ukryć te gry w bibliotece lub jak je ustawić jako prywatne. Nowa funkcja na Steamie daje użytkownikom możliwość ukrycia wszystkich dziwnych gier erotycznych, które zgromadzili przez lata.

Wiele osób prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy, że Steam ma absolutnie ogromną bibliotekę gier erotycznych i innych zawartości NSFW, ponieważ jest ona ukryta za domyślnymi ustawieniami bezpieczeństwa. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko ich zmianie i uwolnieniu pełnej skali biblioteki zawartości NSFW Steam, prawdopodobnie będziesz zszokowany ilością zawartości. Jeśli jednak jesteś w 100% świadomy tego rodzaju treści i masz całkiem pokaźną kolekcję, prawdopodobnie nie chcesz, aby wszyscy o tym wiedzieli. Właśnie dlatego Steam w końcu dodał możliwość prywatnych gier, dzięki czemu tylko Ty możesz je zobaczyć.

Chociaż Steam od jakiegoś czasu oferuje opcję Ukryj grę, to jednak nie jest to dokładnie to samo, co prywatyzacja gry, ponieważ użytkownicy spoza listy znajomych nadal widzą, co robisz. Dlatego też większość graczy ustawia się jako offline podczas grania w niektóre tytuły. Funkcja prywatności nie jest jednak dostępna tylko przy zakupie. Możesz także po aktualizacji ustawić poszczególne gry jako prywatne, aby zniknęły dla wszystkich innych. Obejmuje to ukrywanie własności, statusu w grze, czasu gry i aktywności w tej grze. Nareszcie możesz cieszyć się wszystkimi swoimi niegrzecznymi grami w całkowitym spokoju.

Jak ustawić gry Steam jako prywatne – Ukryj gry NSFW w swojej bibliotece Steam.

W zależności od tego, kiedy to czytasz, może być konieczne wykonanie dodatkowego kroku. Włączenie pobierania wersji beta Steam w celu uzyskania wcześniejszego dostępu do funkcji. Jeśli więc nie uczestniczysz jeszcze w programie Steam Beta, musisz uzyskać do niego dostęp. W tym celu wykonaj następujące czynności.

  • Otwórz Steam, a następnie przejdź do Ustawień.
  • Dalej przejdź do zakładki Interfejs i ustaw Udział w wersji beta klienta na Steam Beta Update.
  • Steam uruchomi się ponownie i zaktualizuje, po czym będziesz mógł korzystać z funkcji prywatnej gry Steam.

Teraz gdy Steam jest zaktualizowany, możesz w końcu ukryć swoją grę.

  • Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy grę, którą chcesz ukryć w swojej Bibliotece, a następnie przejść do Zarządzaj > Oznacz jako prywatną.

Gdy tylko dokonasz zmiany, Steam wyświetli komunikat szczegółowo opisujący, z czym wiąże się ten proces. Ta konkretna gra będzie teraz ukryta za ustawieniami prywatności, a szczegóły gry będą ukryte przed wszystkimi innymi. Będzie nadal jak zwykle pojawiać się w Twojej bibliotece gier, ale Valve w końcu upewniło się, że jeśli jesteś graczem w tej niszy, nie musisz się martwić, że Twoje nawyki wyciekną do wszystkich osób na Twojej liście znajomych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz to również zrobić na platformie Steam. Jednak po zmianie Steam ukryje te gry przed Twoimi przyjaciółmi i wszystkimi innymi osobami.

Jeśli w jakimś momencie zmienisz zdanie i będziesz chciał, aby ludzie widzieli wszystko, co robisz w grze, którą ustawiłeś jako prywatną, po prostu powtórz dokładnie ten sam proces w odwrotnej kolejności.

  • Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy grę, którą masz ukrytą w swojej Bibliotece, a następnie przejść do Zarządzaj > Odznacz jako prywatną.

Teraz każdy będzie mógł zobaczyć, co porabiasz.