SteamOS Download

Linuksowy system operacyjny firmy Valve stworzony w oparciu o platformę Steam z myślą o graczach. SteamOS jest darmowy, samodzielnym systemem, na którym możemy uruchomić setki gier dostępnych w platformie Steam.

SteamOS jest przede wszystkim stworzony z myślą o niewielkich urządzeniach i komputerach, które możemy umieścić w naszym salonie. Docelowo SteamOS ma pełnić zarówno funkcję samodzielnego systemu operacyjnego, na którym możemy uruchamiać gry natywnie, bezpośrednio z dysku, jak również łącznika z naszych głównym komputerem będącym np. w drugim pokoju.

System firmy Valve pozwala zarówno na granie, jak i słuchanie muzyki czy oglądanie filmów. Dzięki pełnoekranowemu trybowi wyświetlania Steama, SteamOS pełni świetną rolę całego centrum rozrywki. Ciekawą funkcją jest strumieniowanie gier, które pozwala połączyć się z naszym głównym komputerem i strumieniować grę uruchomioną na Windowsie czy Maku bezpośrednio do niewielkiego komputera ze SteamOS w salonie. Pozwoli to cieszyć się grą na padzie i dużym ekranie bez potrzeby przenoszenia naszego komputera do salonu.