Instagram jest dziś jedną z najczęściej używanych sieci społecznościowych na świecie, a miliony użytkowników szukają sposobów na wyróżnienie się na tle innych, aby zdobyć obserwujących i reakcje na posty, relacje, rolki czy filmy. W tym celu sama aplikacja mobilna, zarówno na Androida, jak i iPhone'a, oferuje kilka narzędzi, takich jak funkcja Czcionki dla relacji na Instagramie , jednak liczba oferowanych czcionek jest naprawdę niska i dlatego wielu użytkowników zadaje sobie pytanie: Czy mogę użyć dowolnych innych rodzajów czcionki dla twoich relacji na Instagramie, rolek i tekstów IGTV oprócz tych, które są włączone domyślnie.

Powiązane: Jak dodawać linki do historii na Instagramie

Odpowiedź brzmi: tak. Wielu użytkowników nie wie, że Instagram pozwala na wstawianie/wprowadzanie tekstu zewnętrznego, co oznacza, że ​​możemy skopiować tekst o określonym formacie i ten format będzie respektowany. Dlatego możemy potwierdzić, że na Instagramie możemy używać dowolnej czcionki w tekstach rolek i filmów IGTV.

Jak już wiecie, również dlatego, że opowiedzieliśmy wam o tym na tutaj, Instagram już dawno wprowadził możliwość dodawania tekstu do swoich Stories. To, co często bardzo dezorientuje użytkowników, to fakt, że Instagram we wszystkich tych sekcjach oferuje domyślne narzędzie do wprowadzania tekstu, w którym do wyboru jest kilka czcionek. Jednak liczba czcionek, z których możemy wybierać, jest dość niewielka, więc wielu zastanawia się, czy oprócz tych oferowanych, możemy również użyć innych czcionek w ich historiach w postach, relacjach, rolkach i filmach IGTV.

To powiedziawszy, w tym poście pokazujemy szczegółowo, jak pisać teksty w swoich postach na Instagramie, rolkach lub filmach IGTV dowolną czcionką:

Jak używać dowolnej czcionki w relacjach na Instagramie, rolkach lub filmach IGTV

1. Uzyskaj dostęp do edytora w oficjalnej aplikacji na Androida lub iPhone'a.

2. Gdy już tu będziesz, musisz dodać swój film lub zdjęcie .

3. Po wgraniu treści do edytora (w przypadku Rolek należy przejść do podglądu), należy wybrać narzędzie do dodania tekstu , które reprezentuje ikona: Aa

Uwaga: lokalizacja ikony Aa może się różnić w zależności od typu urządzenia (iPhone lub Android), wersji aplikacji Instagram i rodzaju treści, które chcesz przesłać do swojego profilu (Reels, Stories lub IGTV Video)

4. Spowoduje to wyświetlenie narzędzia Tekst oferującego do 9 czcionek w dolnej części okna (tuż nad klawiaturą).

5. W naszym przypadku, ponieważ chcemy używać domyślnie innej czcionki niż te oferowane przez Instagram, to co zrobimy to zminimalizowanie aplikacji i dostęp do naszej przeglądarki internetowej .

Uwaga: w tym momencie nie powinieneś zamykać aplikacji Instagram, trzymaj ją otwartą.

6. Po wejściu do przeglądarki będziesz mógł uzyskać dostęp do dowolnej usługi tworzenia tekstu, z której możesz obecnie korzystać, Opcja 1 , Opcja 2 , Opcja 3

7. Te trzy narzędzia działają identycznie. Będziesz musiał wprowadzić żądany tekst w pierwszym polu. Spowoduje to automatyczne wygenerowanie ogromnej listy z tym samym tekstem, ale inną czcionką.

8. Wybierz tekst z żądaną czcionką i skopiuj go.

9. Teraz nadejdzie czas na otwarcie Instagrama (maksymalizację).

10. Po powrocie do edytora tekstu będziesz musiał wkleić tekst wybraną czcionką .

11. Gdy tylko wkleisz tekst, będziesz mógł zaobserwować, jak zachowuje pożądane formatowanie.

12. Teraz wystarczy kliknąć Gotowe i kontynuować publikację swojej historii, rolek lub wideo IGTV.

13. Podczas tworzenia publikacji będziesz mógł zaobserwować, jak tekst zawarty w Twoich treściach będzie wyświetlany wybraną czcionką niedostępną domyślnie w aplikacji Instagram.

Ważna uwaga: Należy zauważyć, że chociaż w tym samouczku korzystaliśmy z bezpłatnej usługi internetowej dla czcionek tekstowych, prawda jest taka, że ​​można to zrobić również za pomocą dowolnej aplikacji do obsługi czcionek. Oznacza to, że w takim przypadku zamiast otwierać przeglądarkę, będziemy musieli otworzyć konkretną aplikację, skopiować tekst i wkleić go do edytora Instagram Stories, Rolek lub IGTV.