Instagram jest jedną z najważniejszych sieci społecznościowych na świecie i jest używany zarówno z pobudek osobistych, jak i biznesowych. Te dwa zastosowania odpowiadają za różnice pomiędzy rodzajami kont, które mogą mieć różne funkcje lub narzędzia, takie jak możliwość udostępniania linków w Instagram Stories. Tak było do tej pory, ponieważ już teraz można dodawać linki do historii na Instagramie także z konta osobistego z iPhone'a lub Androida.

Powiązane: Jak wyłączyć automatyczne napisy na Instagramie (IGTV)

Obecnie każdy użytkownik Instagrama może udostępniać linki w zdjęciach i filmach opublikowanych w Stories na swoim koncie, niezależnie od tego, czy jest ono osobiste, czy biznesowe. Prawdą jest, że chociaż możemy udostępniać linki w historiach na Instagramie z dowolnego konta, jednak robi się to w różny sposób.

Gdy udostępnimy link w historii konta na Instagramie firmowym, link otworzy się przesuwając historię na Instagramie od dołu ekranu w górę. A gdy link zostanie udostępniony z osobistego konta na Instagramie, użytkownicy będą mogli uzyskać do niego dostęp, klikając link wyświetlany w historii na Instagramie, czy to zdjęcie, czy film.

Funkcja umożliwiająca umieszczanie linków w relacjach na Instagramie jest dostępna z oficjalnej aplikacji na urządzenia z systemem Android i iPhone na całym świecie, więc teraz każdy użytkownik może publikować linki w swoich relacjach, niezależnie od tego, czy są to wideo czy zdjęcia.

To powiedziawszy, w tym samouczku szczegółowo pokazujemy, jak udostępniać linki w swoich historiach na Instagramie z oficjalnej aplikacji na Androida lub iPhone'a:

Jak wkleić linki w InstaStories z osobistego profilu. (Android i iPhone)

1. Zaktualizuj aplikację Instagram na swoim iPhonie lub Androidzie.

2. Otwórz aplikację, przejdź do sekcji Twoja relacja.

3. Przejdź do tworzenia relacji na Instagramie ze zdjęciem lub filmem zrobionym bezpośrednio z aplikacji lub zapisanego na urządzeniu.

4. Kiedy jesteśmy w edytorze Instagram Stories, musimy kliknąć ikonę naklejki (buźka).

5. Spowoduje to wyświetlenie sekcji „naklejek” lub elementów, które możemy włączyć do naszej historii, z której możesz wybrać: Link. Alternatywnie możesz również skorzystać z wyszukiwania w tej sekcji, aby znaleźć pozycję: Link

6. Gdy pojawi się w wynikach wyszukiwania, kliknij go, aby dodać go do swojej historii na Instagramie.

7. Automatycznie pojawi się okno, w którym będziesz musiał podać link, który chcesz umieścić w swojej historii. Link można wpisać lub wkleić bezpośrednio w polu.

8. Po wprowadzeniu adresu URL wystarczy kliknąć Gotowe.

9. Przeciągnij link, aby umieścić go dokładnie tam, gdzie ma się pojawić.

10. Teraz możesz kontynuować edycję swojej historii, a kiedy wszystko jest gotowe, wystarczy kliknąć: Wyślij do

11. Zakończ proces publikowania swojej historii na Instagramie, klikając przycisk: Udostępnij

Po opublikowaniu historii każdy z użytkowników, który ma do niej dostęp, może kliknąć link i uzyskać do niego bezpośredni dostęp bez opuszczania Instagrama, chociaż jeśli chce, nadal może otworzyć link w przeglądarce telefonu z Androidem lub iPhone'a.