Jeśli korzystasz z YouTube i zauważyłeś, że większość filmów, które próbujesz obejrzeć, ma irytującą czerń w prawym dolnym rogu zakrywającą licznik czasu trwania filmu. W tym artykule wyjaśnimy, co jest przyczyną problemu, i przedstawimy kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby „próbować” oglądać treści bez czarnego trójkąta w YouTube.

Niedawno YouTube udostępnił światu poważną zmianę interfejsu użytkownika (UI), która zirytowała wiele osób i spowodowała sporo problemów. To pierwsza całkowita przebudowa interfejsu YouTube od bardzo, bardzo długiego czasu, która spowodowała wiele problemów dla platformy i użytkowników na wielu różnych urządzeniach. Jeśli jeszcze nie zmieniłeś interfejsu YouTube, to tylko kwestia czasu, zanim do Ciebie dotrze.

Nowy interfejs YouTube dodaje zaokrąglone rogi do prawie każdej powierzchni platformy, od menu po miniatury filmów i szereg innych aspektów projektowych. To, co większość ludzi spekuluje, wynika z niedawnego przeprojektowania systemu Windows 11 przez Microsoft w celu uwzględnienia zaokrąglonych krawędzi na prawie wszystkim. Miejmy tylko nadzieję, że ten ruch nie znajdzie sposobu na monitorowanie i wyświetlanie producentów….

Oprócz zmian projektowych wymienionych powyżej, YouTube wprowadził także nowy tryb oglądania Ambient, który rozkłada część oświetlenia i kolorystyki wideo na otaczającą ramkę, tworząc przyjemniejsze wrażenia podczas oglądania (najwyraźniej), ale większość ludzi uważa to za irytujące. Zwiększa również użycie GPU, więc możesz chcieć go wyłączyć.

Innym ważnym efektem ubocznym zmiany projektu było przypadkowe pojawienie się czarnego trójkąta w prawym dolnym rogu widoku, prawie całkowicie pokrywającego czas. Dzieje się tak na urządzeniach mobilnych i w przeglądarce internetowej i wydaje się, że jest to wada projektowa/błąd w nowym interfejsie YouTube. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby się go pozbyć.

Jak usunąć czarny trójkąt zakrywający czas na filmach z YouTube?

Na tym etapie istnieje tylko kilka obejść, których można użyć, aby rozwiązać ten problem. Właściwa poprawka musi pochodzić od Google i jego zespołu zajmującego się naprawą błędów. To powiedziawszy, może to zająć trochę czasu, więc najlepiej jest spróbować, co możesz, póki możesz, więc oto najbardziej znane rozwiązania usuwania czarnego trójkąta z filmów na YouTube.

Opcja 1: Jeśli przeglądasz z komputera i chcesz pozbyć się czarnego trójkąta pojawiającego się w filmach z YouTube, masz kilka różnych opcji. Pierwszym z nich jest wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki i plików cookie.

Opcja 2: Ponownie, jeśli przeglądasz z komputera, możesz spróbować użyć innej przeglądarki Chrome wydaje się być głównym winowajcą z czarnym trójkątem pojawiającym się w dolnym rogu filmów w YouTube. Wygląda na to, że Edge, Brave i Firefox nie są tak bardzo dotknięte tym problemem. Nie spotkałam się z tym w żadnej z tych przeglądarek.

W przypadku osób oglądających z urządzeń mobilnych opcje są nieco mniej idealne, zwłaszcza jeśli używasz aplikacji YouTube do przeglądania treści i z czasem otrzymujesz czarny trójkąt w filmach.

Opcja 3: Przestań korzystać z aplikacji YouTube i przełącz się na przeglądarkę — Firefox, Edge, Brave itp.

Niestety, są to w zasadzie jedyne obecnie dostępne opcje, które pozwalają usunąć czarny trójkąt w rogu filmów na YouTube. Jeśli żadna z tych opcji nie działa, musisz po prostu poczekać, aż Google zaktualizuje aplikację YouTube i naprawi problemy z interfejsem użytkownika.