Użycie czytnika linii papilarnych, aby ustawić dostęp do Whatsapp przez odcisk palca to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie naszych wiadomości przed ciekawskimi osobami. Taka opcja dostępna jest w ustawieniach aplikacji. Jak z niej skorzystać?

Whatsapp - jak włączyć blokadę na odcisk palca

Obawiasz się, że ktoś pod Twoją nieobecność sięga po Twój telefon i przegląda historię konwersacji? Jeśli tak, to Whatsapp ma na to odpowiedź. Po jednej z ostatnich aktualizacji Whatsapp możliwe jest zablokowanie dostępu do aplikacji na odcisk palca. Co więcej, można ustawić Whatsapp w taki sposób, aby aplikacja wymagała odcisku palca przy każdym jednym uruchomieniu, nawet po chwilowym „zminimalizowaniu“ aplikacji.

Ustaw odblokowywanie Whatsapp odciskiem palca

Aby skorzystać z tej opcji, należy wyposażyć się w najnowszą wersję aplikacji Whatsapp. Trzeba też, oczywiście, posiadać urządzenie z czytnikiem linii papilarnych. Gdy masz już najnowszą wersję aplikacji, uruchom Whatsapp.

Na głównym ekranie kliknij w ikonę z trzema kropkami w górnym prawym rogu i wybierz Ustawienia. Następnie po przejściu do ustawień udaj się do zakładki Konto > Prywatność.

Wejdź do ustawień prywatności w Whatsapp

W tym miejscu wyświetlają się wszystkie opcje związane z prywatnością konta Whatsapp. Przewiń listę dostępnych opcji na sam dół, aż znajdziesz funkcję o nazwie Blokada odciskiem palca. Wybierz ją.

Zaznacz w tym miejscu pole „Odblokowanie odciskiem palca“ na samej górze, a następnie wybierz poniżej, kiedy aplikacja ma się automatycznie blokować. Domyślnie ustawione jest automatyczne blokowanie aplikacji po 1 minucie.

Włącz blokadę odciskiem palca i dostosuj ustawienia

Jeśli jednak chcesz, aby aplikacja wymagała odczytania odcisku palca przy każdorazowym uruchomieniu, nawet po tymczasowym „zminimalizowaniu“ aplikacji, to wybierz opcję „Natychmiast“.

Od teraz każda próba uruchomienia Whatsapp skończy się na wyświetleniu komunikatu u konieczności zeskanowania odcisku palca. Dopiero po przyłożeniu palca do czytnika linii papilarnych uzyskamy dostęp do listy konwersacji.