W zeszłym tygodniu mówiliśmy już o nowej funkcji Twittera o nazwie Floty, która w rzeczywistości jest niczym innym jak konkurencją dla znanych Stories. Ta nowa funkcja umożliwia publikowanie treści multimedialnych i tekstu, które znikają po 24 godzinach. Jednak nie wszyscy użytkownicy polubili tę funkcję Twittera i zastanawiają się jak wyłączyć Fleets.

Związane z: Jak przeglądać i publikować Twitter Fleets (Android i iPhone)

Fleets Twittera pojawiają się u góry naszej ściany (ekranu głównego) i nie zawsze są ciekawe dla użytkowników. Ponadto wielu użytkowników nie chce, aby inni konkretni użytkownicy pojawiali się w tej sekcji, lub po prostu nie chcą widzieć historii innych osób.

Na szczęście Twitter umożliwia dezaktywację Fleets Twittera określonych użytkowników, to znaczy możemy sprawić, że dany użytkownik Twittera nie pojawi się ponownie w Twojej sekcji Fleets. Jednak nadal nie ma prostego i skutecznego sposobu na całkowitą dezaktywację sekcji Fleets w aplikacji na Twitterze.

Sposobem na blokowanie wyświetlania historii w sekcji Fleets na Twitterze, jest wyciszenie wszystkich obserwowanych przez nas użytkowników Twittera. Wadą tej opcji jest to, że trzeba ją wykonać ręcznie dla każdego z użytkowników. Należy również pamiętać, że możesz wyciszyć Fleets tylko od użytkowników, którzy niedawno opublikowali jakiś Fleet, ponieważ wyciszenie jest możliwe w konfiguracji niedawno opublikowanej historii.

Poniżej pokażemy Ci krok po kroku, jak dezaktywować Fleets dla określonych użytkowników Twittera w aplikacji na iPhonie lub Androidzie:

Jak wyciszyć Fleets określonych użytkowników na Twitterze.

1. Otwórz aplikację Twitter na iPhonie lub Androidzie.

2. Przejdź do góry ekranu głównego.

3. Tutaj znajdziesz karuzelę „Historii na Twitterze”, z której będziesz musiał wybrać Fleets użytkownika, którego chcesz wyciszyć.

4. Gdy tylko pojawi się dana treść, musisz kliknąć ikonę w kształcie strzałki w dół w prawym górnym rogu ekranu.

5. Spowoduje to wyświetlenie menu, w którym zobaczysz opcję: Wycisz użytkownika @nazwa użytkownika

6. Automatycznie wyświetli się małe okienko, w którym należy wybrać: Wycisz Fleets.

7. Po wyciszeniu Fleets użytkownika, powiadomienie o tej akcji zostanie wyświetlone w górnej części interfejsu.

Teraz obecne i przyszłe Fleets tego użytkownika będą ukrywane automatycznie i na czas nieokreślony. Fleets tego użytkownika przestaną być wyświetlane u góry Twojej tablicy na Twitterze.

Podobnie jak w przypadku wyciszenia tweetów użytkownika, Twitter nie powiadomi nikogo, gdy wyciszysz jego profil.

 

Jak ponownie odtworzyć wyciszone Fleets użytkownika Twittera.

1. Otwórz Twittera

2. Przejdź do profilu użytkownika, którego Fleets zostały wyciszone.

3. W tym miejscu pojawi się ikona w postaci przekreślonego głośnika (kolor czerwony)

Uwaga: na Androidzie opcja wyłączenia wyciszenia może być wyświetlana tuż nad wszystkimi zakładkami Tweety i Odpowiedzi, Media i Ulubione.

4. Kliknij tę ikonę, aby zobaczyć, menu u dołu ekranu.

5. W tym menu należy kliknąć przycisk: Wyłącz wyciszanie Fleets

6. W górnej części ekranu zostanie wyświetlone powiadomienie wskazujące, że historie tego użytkownika na Twitterze są teraz ponownie aktywowane.

7. Przejdź do strony głównej Twittera, i teraz, gdy użytkownik opublikuje Fleets, zostanie ona wyświetlona u góry tego ekranu.

Jak całkowicie dezaktywować sekcję Fleets na Twitterze.

Jak wspomnieliśmy, nadal nie ma możliwości całkowitego ukrycia całej sekcji Fleets na Twitterze. Jednak w przypadku, gdy chcemy pozbyć się wszystkich historii na Twitterze pokazanych w tej sekcji, możemy to zrobić, jeśli wyciszymy każdego z użytkowników jeden po drugim i ręcznie, jak informowaliśmy na początku tego tekstu

Należy zauważyć, że nawet jeśli ukryjemy historie na Twitterze wszystkich obserwowanych przez nas użytkowników, kółko odpowiadające funkcji dodawania nowej historii do sekcji Fleets nadal będzie wyświetlane. Tej opcji nie można ukryć.