Jak większość osób zapewne wie, świat mediów społecznościowych może stać się prawdziwą pułapką , w której spotkasz się z krzywdzącymi komentarzami czy hejterami. Twitter, podobnie jak wiele innych sieci społecznościowych, jest pełen złośliwych użytkowników, którzy potrafią narazić Cię na wiele nieprzyjemności. Na szczęście Twitter opracował nowe funkcje, które pozwalają konfigurować konto tak, aby komentować lub odpowiadać na Twoje tweety mogły tylko te osoby, które chcesz by miały taką możliwość.

Związane z: Jak zaplanować posty na Twitterze

Do tej pory użytkownicy Twittera mogli ograniczać lub wyłączać dostęp do swojego profilu za pośrednictwem ustawień prywatności konta na Twitterze. Teraz pojawiła się nowa funkcja, która pozwala skonfigurować, którzy użytkownicy mogą lub też nie komentować tweety, które publikujesz na swoim koncie na Twitterze.

Nowe ustawienia ograniczeń komentowania są niezależne od ustawień prywatności Twojego konta. Pozwala to na przykład skonfigurować Twoje konto jako publiczne (każdy będzie mógł zobaczyć Twoje tweety), przy jednoczesnym ograniczeniu użytkowników, który będą mieli możliwość odpowiadania lub komentowania treści przez Ciebie opublikowanych.

Konfiguracja odpowiedzi na Twoje tweety nie jest globalnym ustawieniem Twojego konta, ale raczej indywidualną opcją dla każdego publikowanego tweeta. Gdy opublikujesz Tweet, zostanie on wyświetlony tak jak do tej pory. Interakcja będzie możliwa w oparciu o ogólne ustawienia Twojego konta na Twitterze. Możesz jednak konkretnie wskazać, który tweet chcesz wyłączyć z możliwości komentowania.

To powiedziawszy, poniżej pokazujemy, jak skonfigurować tweeta, aby mogli na niego odpowiadać tylko wybrani użytkownicy Twittera. W poniższej instrukcji pokażemy, jak to zrobić zarówno w oficjalnej aplikacji na Androida lub iPhone'a, jak i internetowej wersji Twittera.

Jak ustawić, kto może odpowiadać na Twoje tweety w oficjalnej aplikacji Twitter na Androida lub iPhone'a.

1. Otwórz aplikację Twitter na telefonie z systemem iOS lub Android.

2. Kliknij na ikonę pióra.

3. Po otwarciu pola tekstowego, wpisz tekst który chcesz opublikować.

4. Po edycji Tweeta należy kliknąć ikonę Kuli Ziemskiej i opcję: Każdy może odpowiedzieć

5. Otworzy się menu z trzema opcjami konfiguracji:

- Wszyscy.

- Osoby, które obserwujesz.

- Tylko wspomniane osoby.

6. Wybierz żądaną opcję, a następnie kliknij niebieski przycisk: Tweet

Kiedy wspomniany Tweet zostanie opublikowany, będzie widoczny dla wszystkich użytkowników platformy (jeśli Twój profil jest publiczny), jednak tylko ci użytkownicy, dla których skonfigurowałeś taką możliwość będą mogli odpowiedzieć na tego tweeta.

 

Jak ustawić, kto może odpowiadać na Twoje tweety w internetowej wersji Twittera.

1. Otwórz przeglądarkę internetową swojego komputera i przejdź do strony Twitter.com

2. Zaloguj się na swoje konto użytkownika.

3. Będąc na stronie, należy kliknąć przycisk: Tweet.

4. Napisz tweeta, którego chcesz umieścić na swoim koncie.

5. Gdy wszystko będzie gotowe, kliknij opcję: Każdy może odpowiedzieć.

6. Tutaj musisz wybrać żądane ustawienia, którymi, podobnie jak w aplikacji Twitter, są: Wszyscy, Osoby, które obserwujesz i Tylko wspomniane osoby.

7. Na koniec wystarczy kliknąć przycisk Tweet, aby opublikować treść z nowymi ustawieniami odpowiedzi.

Uwaga: jeśli ustawienia prywatności Twojego konta na Twitterze są bardziej restrykcyjne niż ustawienia odpowiedzi na konkretny Tweet, obowiązują zawsze w pierwszej kolejności ogólne ustawienia Twojego profilu.