Nie chcesz, aby twój rozmówca widział, co znajduje się za twoimi plecami podczas rozmowy wideo na Skype? Nowa funkcja w Skype pozwala rozmyć tło za nami, tak, aby widoczna była tylko nasza twarz i sylwetka. Jak skorzystać z tej opcji?

Jak rozmyć tło na Skype w trakcie rozmowy wideo

Podczas rozmowy wideo na Skype pokazujemy nie tylko swoją twarz, ale wszystko to, co znajduje się za nami. Pół biedy, gdy rozmawiamy z rodzicami i jedyną rzeczą, którą mamy do ukrycia jest bałagan w pokoju. Jednak nieco inaczej sprawy wyglądają, gdy musimy przeprowadzić rozmowę wideo z kimś z pracy, a warunki otoczenia ku temu nie sprzyjają.

Wszyscy chyba pamiętamy nagranie, które okrążyło sieć po tym, jak dziecko profesora udzielającego wywiadu dla BBC pojawiło się w kadrze i skupiło uwagę wszystkich widzów. Takie rzeczy są normalne, gdy pracujemy z domu lub prowadzimy rozmowę wideo w miejscu, w którym nie możemy zagwarantować sobie spokoju.  Jeśli chcemy temu zapobiec, to możemy skorzystać z nowej funkcji rozmycia tła w trakcie rozmowy wideo, którą Microsoft wprowadził do Skype.

Rozmycie tła podczas rozmowy wideo w Skype

Microsoft bardzo zainteresował się sytuacją, która przydarzyła się wspomnianemu wcześniej profesorowi. Firma postanowiła wdrożyć nową funkcję do Skype, która umożliwia zapobieganie takim sytuacjom. Jest nią wspomniana funkcja rozmycia tła, która działa w bardzo prosty sposób - po jej aktywacji wszystko poza nasza twarzą i sylwetką na pierwszym planie jest rozmyte.

Przykład rozmytego tła na Skype

Cały pokój w tle jest zamazany i nie widać, co się za nami dzieje. Technologia ta wykorzystuje AI w celu wykrycia naszej twarzy (a nawet włosów!) w celu jak najlepszego rozmazania tła, bez zniekształcania naszej postaci.

Póki co z tej opcji można skorzystać tylko w pulpitowej wersji Skype na komputerach i laptopach. W mobilnej wersji Skype tej opcji jeszcze nie ma. No dobrze, a jak to włączyć? Jest to bardzo proste.

Włącz rozmycie tła na Skype

W trakcie rozmowy wystarczy kliknąć w ikonę kamery, a następnie z rozwijanego menu z opcjami zaznaczyć opcję “Rozmyj tło”. Funkcja ta błyskawicznie wykryje naszą twarz i sylwetkę, a następnie rozmaże wszystko, co znajduje się za nami. W ten sposób nie musimy się obawiać o to, że za naszymi plecami pojawi się ktoś niepożądany lub dojdzie do żenującej sytuacji.