Face to Face to nowa funkcja w aplikacji randkowej Tinder, pozwalająca prowadzić rozmowy wideo. To świetna opcja, aby zorganizować randkę online, zwłaszcza w obecnym czasie. Jak to działa i jak z tego korzystać?

Jak włączyć rozmowy wideo na Tinderze

Obecny czas nie sprzyja zbytnio poznawaniu nowych ludzi. Z oczywistych powodów uderza to w aplikacje randkowe - skoro unikamy spotkań, to nie sięgamy również po aplikacje, które uławiają ich aranżowanie. Tinder jednak nie daje za wygraną i nawet w obliczu pandemii stawia na rozwiązania, które mają pomóc ludziom w randkowaniu. W końcu randkę w cztery oczy, twarzą w twarz, można przeprowadzić także online. I taka też opcja została wprowadzona do Tindera. Face to Face to bowiem nowa funkcja, która pozwala prowadzić rozmowy wideo w aplikacji Tinder.

Czym jest Face to Face w Tinderze?

Face to Face to nowa opcja, która pozwala przeprowadzić rozmowę wideo z wybraną osobą w aplikacji Tinder. Funkcja ta była już testowana kilka miesięcy temu tylko w wybranych krajach, ale Tinder ogłosił, że właśnie rozpoczęło się globalne udostępnianie rozmów wideo wszystkim użytkownikom.

Oczywiście, opcja ta może być niedostępna u wszystkich użytkowników. Jeśli nie możesz jej znaleźć u siebie, to należy uzbroić się w cierpliwość. Jak wspomniałem, opcja ta jest stopniowo udostępniana użytkownikom na całym świecie i nie u każdego będzie dostępna od zaraz.

Jak działają rozmowy wideo w Tinderze?

Intymna natura Tindera sprawia, że rozmowy wideo są obłożone pewnymi ograniczeniami, a także wymaganiami. Otóż nie, nie możemy nawiązać rozmowy wideo z dowolnym użytkownikiem lub użytkowniczką, która wyświetli się nam na ekranie. Rozmowę wideo możemy zacząć tylko w ramach już prowadzonej konwersacji.

Co więcej, opcja ta domyślnie jest wyłączona. Aby możliwe było nawiązanie rozmowy wideo, obie strony muszą włączyć funkcję Face to Face w prowadzonej konwersacji. Jest tu jednak mały trik, bowiem żadna ze strona nie jest informowana o tym, że druga strona wyraziła chęć nawiązania rozmowy wideo. Opcja wideo pojawi się dopiero wtedy, gdy obie strony włączą dla siebie Face to Face. Jeśli zatem włączysz dla wybranej osoby funkcję Face to Face i zobaczysz, że możliwość nawiązania rozmowy jest dostępna, to znaczy, że ta osoba również włączyła dla Ciebie tę opcję.

Jak włączyć Face to Face dla wybranej osoby na Tinderze?

Jest to bardzo proste, zakładając, że w ogóle posiadasz dostęp do tej funkcji (jak wspomniałem, jest ona udostępniana stopniowo użytkownikom na całym świecie).

Uruchom aplikację Tinder i otwórz rozmowę tekstową z wybraną przez siebie osobą. Gdy zechcesz włączyć opcję rozmowy wideo, dotknij ikony wideo na górnym pasku. Wysunięte zostanie menu u dołu ekranu.

Wyraź chęć rozmowy wideo

Przełącz tu suwak potwierdzający wyrażenie zainteresowania rozmową wideo "twarzą w twarz" do pozycji włączonej.

Twój rozmówca lub rozmówczyni NIE dostanie żadnego komunikatu o tym, że wyrażona została chęć nawiązania rozmowy wideo. Dopiero gdy druga strona również wpadnie na pomysł, aby spotkać się online przez kamerkę i włączy dla Ciebie rozmowy wideo, Tinder wyświetli możliwość nawiązania połączenia. Wtedy też obie strony zostaną o tym powiadomione.

Nawiąż rozmowę wideo

Wtedy wystarczy skorzystać z przycisku wideo, aby zadzwonić do drugiej osoby. Pojawi się okienko, w którym musimy wyrazić zgodę na regulamin rozmów wideo. Zakazane są rozmowy wideo zawierające nagość, treści seksualne, mowę nienawiści, nielegalne praktyki czy też materiały związane z nieletnimi osobami.