Podłączasz Androida do komputera z macOS, ale nic się nie dzieje? Nie widzisz swoich plików? Zobacz, jak przesłać pliki z Androida na macOS i wyświetlić zawartość urządzenia przez kabel USB w Finderze.

Jak przesyłać pliki z Androida do macOS

Podłączając Androida do komputera z Windowsem jesteśmy przyzwyczajeni, że zazwyczaj smartfon jest wykrywany automatycznie i można od razu przeglądać pliki, które się na nim znajdują. Ewentualnie wystarczy w opcjach połączenia USB na Androidzie wybrać tryb "Przesyłaj pliki". Niestety, w przypadku komputerów Mac nie jest tak łatwo. Aby przesłać pliki z Androida na macOS trzeba zainstalować na komputerze niewielkie narzędzie od Google, które uaktywni taką opcję.

Przesyłanie plików z Androida na macOS

W tym celu należy pobrać aplikację Android File Transfer. To oficjalna aplikacja od Google, udostępniona na stronie Android.com. Kliknij link poniżej, aby przejść do strony pobierania:

Pobierz Android File Transfer

Otwórz powyższą stronę na komputerze Mac, a następnie wybierz opcję pobierania (Download). Do folderu Pobrane zostanie ściągnięta aplikacja Android File Transfer.

Włącz plik dmg z Android File Transfer

Wysuń ostatnio pobrane pliki, a następnie z listy wybierz Android File Tranfer.dmg. Obraz zostanie zamontowany i pojawi się okno, w którym musisz zainstalować aplikację. Jest to bardzo proste - wystarczy przeciągnąć ikonę Android File Transfer do sekcji Applications i upuścić.

Zainstaluj Android File Transfer

Aplikacja zostanie zainstalowana. Podłącz teraz swojego Androida kablem USB do komputera Mac. Wysuń pasek powiadomień w Androidzie i znajdź powiadomienie informujące o połączeniu USB. Dotknij je, aby wyświetlić dostępne tryby połączenia USB. Wybierz tryb przesyłania plików.

Teraz wystarczy uruchomić w macOS aplikację Android File Transfer. Znajdziesz ją w Finderze, w zakładce Aplikacje.

Uruchom Android File Transfer i podłącz urządzenie przez USB

Po jej uruchomieniu urządzenie z Androidem zostanie automatycznie wykryte i wyświetli się zawartość urządzenia. Możesz teraz przeglądać pliki na Androidzie i przesyłać je pomiędzy komputerem Mac a smartfonem.