Snapchat posiada teraz funkcję grupowych rozmów wideo. Oznacza to, że możemy wspólnie ze znajomymi stworzyć konwersację wideo i widzieć się wszyscy nawzajem w tym samym czasie. Jak z tej opcji skorzystać?

Jak prowadzić grupowe rozmowy wideo na Snapchacie?

Snapchat nie jest najpopularniejszym wyborem jeżeli chodzi o bezpośrednią komunikacje poprzez rozmowy wideo czy głosowe. Zdecydowanie popularniejszymi aplikacjami są Skype, Whatsapp czy Messenger. Jeżeli jednak masz sporo znajomych na Snapchacie, to warto wiedzieć, że możesz z nimi prowadzić grupowe rozmowy wideo.

Nowa funkcja Snapchata pozwala prowadzić rozmowy wideo ze wszystkimi osobami, które znajdują się w jednej grupie. Snapchat pozwala tworzyć dowolną ilość grup, w skład których wchodzą wybrani przez nas znajomi. Teraz w takiej grupie można prowadzić wspólną rozmowę wideo, a dodatkowo korzystać z typowych dla Snapchata funkcji jak np. śmieszne filtry.

Jak prowadzić grupowe rozmowy wideo w Snapchacie?

Przede wszystkim upewnij się, że masz pobraną najnowszą wersję aplikacji Snapchat ze Sklepu Play lub App Store. Jest to konieczne w przypadku, gdy mamy wyłączone automatyczne aktualizacje. Najnowsza wersja aplikacji jest potrzebna do obsługi rozmów wideo. Nasi znajomi również muszą mieć najnowszą wersję aplikacji, inaczej przy próbie nawiązania grupowej rozmowy wideo wyświetli się informacja, że znajomy ma przestarzałą wersję aplikacji.

Mając najnowszą wersję aplikacji uruchom komunikator, a następnie przejdź do ekranu rozmów (przesuń palcem w prawo). Pojawi się lista wszystkich twoich konwersacji. Musisz teraz utworzyć czat grupowy, w ramach którego będzie można wspólnie prowadzić rozmowę wideo. Aby to zrobić, dotknij przycisku w górnym prawym rogu.

Stwórz nowy czat grupowy

Wyświetli się ekran tworzenia nowej rozmowy. Zaznacz na liście te osoby, które chcesz, aby znalazły się w czacie grupowym. Po stworzeniu czatu grupowego możesz też nadać mu unikatową nazwę, dotykając nazwy czatu na górnej belce ekranu.

Dodaj znajomych do czatu

Uwaga! Jeśli masz już stworzone czaty grupowe ze znajomymi, to nie musisz tworzyć nowego. Grupowe rozmowy wideo są dostępne we wszystkich rozmowach grupowych – zarówno tych starych jak i nowych.

Wejdź do stworzonego czatu grupowego lub do któregoś z istniejących. Wyświetli się ekran rozmowy ze znajomymi. Na samym dole znajdziesz pasek z narzędziami. Aby rozpocząć grupową rozmowę wideo, należy dotknąć przycisku z kamerą. Spowoduje to rozpoczęcie rozmowy wideo ze wszystkimi uczestnikami czatu.

Rozpocznij rozmowę wideo ze znajomymi

Pozostali uczestnicy dostaną powiadomienie o rozpoczętej rozmowie wideo. Mogą w każdej chwili dołączyć, dotykając odpowiedniego przycisku na ekranie. Każda osoba, która dołączy do rozmowy, pojawi się na ekranie i będzie widoczna dla pozostałych rozmówców.