Ze względu na trwającą pandemię, dużym zainteresowaniem cieszą się wszystkie nowinki technologiczne, które pozwalają na utrzymywanie kontaktu z naszymi przyjaciółmi i rodziną. Takim przykładem jest np. dodatek do przeglądarki Google Chrome, który umożliwia oglądanie filmów na Netflixie w czasie rzeczywistym i jednocześnie z wieloma osobami. Teraz Facebook zrobił krok w tym kierunku, opracował nową funkcję, która umożliwia odtwarzanie treści wideo z sieci społecznościowej, w czasie rzeczywistym, równocześnie przez kilku użytkowników.

Związane z: Jak usunąć polubienie lub reakcje na Facebook’u.

Kilka miesięcy temu Facebook uruchomił nową funkcję o nazwie Pokoje, która pozwala stworzyć rodzaj prywatnego czatu. Można do niego zapraszać znajomych lub osoby z zewnątrz, które nie są w Twoim gronie znajomych. Do tej pory opcje w tych pokojach były nieco ograniczone, praktycznie jedyne co mogliśmy zrobić, to komunikować się za pomocą wiadomości tekstowej, połączenia głosowego lub połączenia wideo.

Teraz jedna z najpopularniejszych sieci społecznościowych dodała zupełnie nową funkcję, która umożliwia oglądanie filmów na Facebooku z innymi użytkownikami w tym samym czasie. Zauważalnym minusem jest możliwość komentowania oglądanego filmu jedynie za pomocą połączenia wideo, użycie mikrofonu zakłóca odbiór oglądanego materiału. Przydatna byłaby dodatkowa możliwość komentowania za pomocą wiadomości tekstowych.

Warto zauważyć, że oglądanie filmów na Facebooku razem z innymi użytkownikami jest dostępne także w aplikacji Facebook Messenger na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iPhone. Należy pamiętać, że aby korzystać z tej funkcji, niezbędne jest posiadanie konta na Facebook’u i zainstalowanie oficjalnej aplikacji Messenger na swoim telefonie.

Poniżej pokazujemy krok po kroku, jak oglądać filmy z Facebooka ze znajomymi lub członkami rodziny w sieci społecznościowej w tym samym czasie z jednoczesną możliwością komentowania ich na iPhonie lub Androidzie:

Jak oglądać filmy z Facebooka z przyjaciółmi lub rodziną w tym samym czasie.

1. Otwórz aplikację Facebook Messenger na swoim iPhonie, iPadzie lub Androidzie.

2. Kliknij na górze strony opcję: Utwórz pokój

3. Teraz otworzy się edytor Pokoju, którym możesz skonfigurować, ustalając kto ma dostęp do Pokoju, który tworzysz.

4. Po utworzeniu Pokoju możesz zaprosić do niego dowolnego ze swoich znajomych z Facebooka.

5. Po utworzeniu zaproszeń będziesz musiał kliknąć niebieski przycisk: Dołącz do pokoju

6. W tym momencie, gdy choć jeden z zaproszonych użytkowników wejdzie do Pokoju na Facebooku, u dołu ekranu pojawi się lista.

7. Z wyświetlonego szeregu opcji, należy wybrać: Zobacz razem

8. Automatycznie wyświetli się sekcja, w której możesz wyszukać dowolne wideo na Facebooku, aby móc je obejrzeć razem z innymi członkami Pokoju.

9. Wybrane wideo zacznie się odtwarzać równocześnie na ekranie wszystkich uczestników Pokoju.