Próbujesz zalogować się na swoje konto Microsoft, ale nie możesz tego zrobić, ponieważ ciągle pojawia się następujący komunikat o błędzie: Ten program jest blokowany przez zasady grupy. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z administratorem systemu, błąd 0x800704ec? Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem.

Zalogowanie się do konta Microsoft umożliwia synchronizację ustawień, plików i innych danych na wielu urządzeniach, zapewniając bezproblemowe działanie na komputerach z systemem Windows, laptopach, urządzeniach z systemem Android, urządzeniach z systemem iOS i konsolach Xbox. Oprócz tego konto Microsoft zapewnia również dostęp do sklepu Microsoft, w którym można kupować treści cyfrowe, takie jak aplikacje, muzykę, filmy i gry. Niestety, są przypadki, w których możesz napotkać błąd 0x800704ec podczas próby zalogowania.

Pamiętaj, że Microsoft ma zwyczaj używania tych samych kodów błędów do różnych problemów na przykład związanych z aktualizacją systemu Windows, logowaniem do konta lub uruchamianiem aplikacji. Błąd 0x800704ec istnieje już od jakiegoś czasu i zwykle jest postrzegany jako powiązany z usługą Microsoft Defender, chociaż jest bardziej niż prawdopodobne, że jest to całkowicie osobny problem. Wraz z samym kodem błędu ten komunikat zawiera również krótką wiadomość tekstową „Nie można zalogować się przy użyciu konta Microsoft. Ten program jest blokowany przez zasady grupy. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z administratorem systemu, błąd 0x800704ec”.

Pamiętaj, że Microsoft ma zwyczaj używania tych samych kodów błędów do różnych problemów. Może to dotyczyć więc takich obszarów jak aktualizacja systemu Windows, logowanie do konta lub uruchamianie aplikacji. Błąd 0x800704ec istnieje już od jakiegoś czasu i zwykle jest postrzegany jako powiązany z usługą Microsoft Defender, chociaż jest bardziej niż prawdopodobne, że jest to całkowicie osobny problem. Oprócz kodu błędu zobaczyć możesz krótką wiadomość tekstową „Nie można zalogować się przy użyciu konta Microsoft. Ten program jest blokowany przez zasady grupy. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z administratorem systemu, błąd 0x800704ec”.

Jak więc pozbyć się tego komunikatu o błędzie? Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka różnych kroków, których możesz wypróbować, aby rozwiązać ten problem. Postępuj więc zgodnie z instrukcjami z tego poradnika, aby dowiedzieć się, jak naprawić błąd 0x800704ec.

Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.

Jeśli ponowne uruchomienie systemu nie rozwiązało tego problemu, konieczne będzie uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów w systemie Windows. Jest to szybki proces, który zmusza system Windows do sprawdzenia i naprawienia wszelkich problemów.

  • Aby użyć narzędzia, otwórz Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I.
  • Następnie przejdź do System > Rozwiązywanie problemów > Inne narzędzia do rozwiązywania problemów, a następnie kliknij Uruchom obok opcji Aplikacje ze Sklepu Windows.
  • Teraz poczekaj, aż narzędzie zakończy działanie, uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Usuń wszystkie inne konta, aby zapobiec konfliktowi.

Inną potencjalną przyczyną tego problemu jest konflikt kont. Jeśli więc usunięcie wybranego konta jest dla Ciebie akceptowalnym wyjściem, to sprawdź poniżej, jak możesz to zrobić.

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Ustawienia.
  • Tutaj przejdź do Konta.
  • Wybierz Rodzina i inni użytkownicy.
  • Przejdź do Inni użytkownicy w systemie Windows 11.
  • Teraz wybierz konto, które chcesz usunąć i kliknij Usuń.

Jeśli ta metoda jest dla Ciebie nie do zaakceptowania, przejdź do pozostałych rozwiązań.

Użyj Wsreset.exe, aby naprawić błąd logowania Microsoft Store 0x800704ec.

Jeśli problem został spowodowany przez uszkodzenie pliku, musisz przywrócić pamięć podręczną Microsoft Store. Aby to zrobić, wpisz wsreset.exe w wierszu polecenia (admin) i naciśnij Enter, aby go wykonać. Gdy to zrobisz, uruchom ponownie komputer, a sklep Microsoft powinien znów działać.

Czas naprawić lub zresetować Microsoft Store, aby naprawić błąd logowania 0x800704ec.

Jednym z łatwiejszych rozwiązań tego problemu jest naprawa lub zresetowanie sklepu Microsoft. Ten krok ma wysoki współczynnik skuteczności, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów związanych ze sklepem Microsoft, więc z pewnością warto go wypróbować.

  • Otwórz aplikację Ustawienia na komputerze i przejdź do Aplikacje, a następnie znajdź Microsoft Store.
  • Następnie kliknij Opcje zaawansowane, przewiń listę w dół i kliknij Napraw, a następnie wybierz Resetuj.

W 99% przypadków rozwiąże to Twój problem i pozwoli ponownie zalogować się do sklepu Microsoft.