Jeśli chciałbyś przenieść informacje o swoich kontaktach z Facebooka na konto Gmail, z tego artykułu dowiesz, się jak to zrobić. Istnieje sprytny, pozwalający zaoszczędzić czas sposób na to, aby wykonać to zbiorczo, bez potrzeby przenoszenia każdego kontaktu z osobna.

Związane z: Jak zmienić nazwę lub adres strony na Facebooku

Ponieważ Facebook i Google mocno ze sobą rywalizują, nie ma zbyt wielu możliwości synchronizacji, które mogłyby znacznie ułatwić życie użytkownikom. Na ten moment jedyną działającą funkcją jest możliwość tworzenia kopii zapasowych / przenoszenia zdjęć z Facebooka do Zdjęć Google.

Na szczęście istnieje kilka rozwiązań pozwalających to obejść. Jedna z takich sztuczek pozwoli Ci przenieść równocześnie wszystkie kontakty z Facebooka na konto Gmail. Mimo, że żadna z tych platform nie informuje oficjalnie, jak to zrobić, poniżej znajdziesz na to sposób.

Jak przenieść wszystkie kontakty z Facebooka na konto Gmail?

Aby przenieść wszystkie swoje kontakty z Facebooka na swoje konto Gmail, musisz najpierw pobrać plik z Twoimi informacjami z Facebooka. Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto na Facebooku, a następnie kliknij strzałkę w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia i prywatność > Ustawienia.

Na następnej stronie, w menu po lewej kliknij Twoje informacje na Facebooku, a następnie Pobieranie Twoich informacji.

Otworzy się nowa strona z długą listą treści, które możesz pobrać. Jeśli chcesz pobrać wszystko, pozostaw wszystkie pola zaznaczone. Do omawianego procesu będą potrzebne tylko informacje o kontaktach, dlatego odznaczmy wszystko poza opcją Znajomi. Teraz postępuj zgodnie ze wskazówkami Facebooka, a następnie pobierz wygenerowany plik zip.

Co zrobić gdy mamy już pobrany plik z Facebooka?

Gdy masz już plik danych z Facebooka na swoim komputerze, wypakuj go do wybranej lokalizacji. Następnie w wypakowanym folderze znajdź plik z rozszerzeniem HTML o nazwie Friends.

Aby przesłać dane na Gmail, konieczne jest przekonwertowanie pliku na CSV. Aby to zrobić, możesz udać się na https://convertio.co/ i przesłać swój plik. Po przesłaniu upewnij się, że ustawiłeś konwersję na CSV. Po kilku chwilach pobierz nowy plik w rozszerzeniu CSV.

Importowanie informacji i kontaktach z Facebooka do Gmaila.

Teraz, gdy masz już plik CSV ze wszystkimi informacjami o kontaktach z Facebooka, możesz zaimportować te informacje do Gmaila.

Aby to zrobić, przejdź do Kontaktów Google https://contacts.google.com/ i kliknij Importuj w lewym panelu. Następnie, po prostu, prześlij plik CSV i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces.

Teraz możesz przejść do Gmaila i uzyskać dostęp do wszystkich danych kontaktowych. Pamiętaj tylko, że nie każdy dodaje swoje pełne dane na Facebooku, więc niektóre informacje mogą być niekompletne lub niewidoczne.