Download, sterowniki

Jak importować i eksportować kontakty między Gmailem a Facebookiem.

Autor
Juan. M
Data dodania
22.09.2020
Ilość komentarzy
0

Jeśli chciałbyś przenieść informacje o swoich kontaktach z Facebooka na konto Gmail, z tego artykułu dowiesz, się jak to zrobić. Istnieje sprytny, pozwalający zaoszczędzić czas sposób na to, aby wykonać to zbiorczo, bez potrzeby przenoszenia każdego kontaktu z osobna.

Związane z: Jak zmienić nazwę lub adres strony na Facebooku

Ponieważ Facebook i Google mocno ze sobą rywalizują, nie ma zbyt wielu możliwości synchronizacji, które mogłyby znacznie ułatwić życie użytkownikom. Na ten moment jedyną działającą funkcją jest możliwość tworzenia kopii zapasowych / przenoszenia zdjęć z Facebooka do Zdjęć Google.

Na szczęście istnieje kilka rozwiązań pozwalających to obejść. Jedna z takich sztuczek pozwoli Ci przenieść równocześnie wszystkie kontakty z Facebooka na konto Gmail. Mimo, że żadna z tych platform nie informuje oficjalnie, jak to zrobić, poniżej znajdziesz na to sposób.

Jak przenieść wszystkie kontakty z Facebooka na konto Gmail?

Aby przenieść wszystkie swoje kontakty z Facebooka na swoje konto Gmail, musisz najpierw pobrać plik z Twoimi informacjami z Facebooka. Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto na Facebooku, a następnie kliknij strzałkę w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia i prywatność > Ustawienia.

Na następnej stronie, w menu po lewej kliknij Twoje informacje na Facebooku, a następnie Pobieranie Twoich informacji.

Otworzy się nowa strona z długą listą treści, które możesz pobrać. Jeśli chcesz pobrać wszystko, pozostaw wszystkie pola zaznaczone. Do omawianego procesu będą potrzebne tylko informacje o kontaktach, dlatego odznaczmy wszystko poza opcją Znajomi. Teraz postępuj zgodnie ze wskazówkami Facebooka, a następnie pobierz wygenerowany plik zip.

Co zrobić gdy mamy już pobrany plik z Facebooka?

Gdy masz już plik danych z Facebooka na swoim komputerze, wypakuj go do wybranej lokalizacji. Następnie w wypakowanym folderze znajdź plik z rozszerzeniem HTML o nazwie Friends.

Aby przesłać dane na Gmail, konieczne jest przekonwertowanie pliku na CSV. Aby to zrobić, możesz udać się na https://convertio.co/ i przesłać swój plik. Po przesłaniu upewnij się, że ustawiłeś konwersję na CSV. Po kilku chwilach pobierz nowy plik w rozszerzeniu CSV.

Importowanie informacji i kontaktach z Facebooka do Gmaila.

Teraz, gdy masz już plik CSV ze wszystkimi informacjami o kontaktach z Facebooka, możesz zaimportować te informacje do Gmaila.

Aby to zrobić, przejdź do Kontaktów Google https://contacts.google.com/ i kliknij Importuj w lewym panelu. Następnie, po prostu, prześlij plik CSV i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces.

Teraz możesz przejść do Gmaila i uzyskać dostęp do wszystkich danych kontaktowych. Pamiętaj tylko, że nie każdy dodaje swoje pełne dane na Facebooku, więc niektóre informacje mogą być niekompletne lub niewidoczne.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus