Kilka dni temu pokazaliśmy, jak ukryć tekst, akapity, zdania itp. w dokumencie programu Word z pakietu Microsoft Office. Jednak co się stanie, jeśli będziemy chcieli wydrukować dokument z ukrytym tekstem.

Powiązane: Jak ukryć tekst w dokumencie Microsoft Word.

Kiedy drukujemy dokument Worda, drukujemy całą wyświetlaną treść, czyli cały tekst i treść, którą możemy przeczytać bezpośrednio w tym dokumencie. Jednak domyślnie w przypadku, gdy dokument programu Word zawiera tekst ukryty, tekst ten nie zostanie wydrukowany na papierze.

Na szczęście program Word w ten sam sposób, w jaki pozwala pokazać ukryty tekst dokumentu, umożliwia również jego wydrukowanie. Nie dzieje się tak domyślnie, więc jeśli chcesz wydrukować ukrytą zawartość dokumentu Word, będziesz musiał ręcznie skonfigurować drukowanie wspomnianej treści.

Opcja drukowania ukrytego tekstu w dokumencie programu Word jest niezależna od opcji wyświetlania ukrytego tekstu, więc nawet jeśli aktywowałeś opcję wyświetlania ukrytego tekstu w programie Word, ten ukryty tekst nie zostanie wydrukowany podczas drukowania dokumentu.

Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, jak wydrukować cały tekst dokumentu Word, w ukrytą część, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Jak wydrukować dokument programu Word, w tym ukryty w nim tekst.

1. Otwórz dokument Word.

2. Będąc tutaj, będziesz musiał kliknąć zakładkę Plik.

3. Spowoduje to przejście do ekranu, na którym będziesz musiał wybrać: Opcje.

4. Otworzy się nowe okno, w którym należy przejść do zakładki: Wyświetlanie.

5. W centralnej części tego okna będziesz musiał zlokalizować sekcję:  Drukowanie.

6. W tej sekcji musisz zaznaczyć opcję: Drukuj tekst ukryty.

7. Po zaznaczeniu nie zapomnij kliknąć: OK.

8. Spowoduje to prawidłowe zapisanie nowych ustawień.

9. Następnie należy ponownie kliknąć zakładkę: Plik.

10. Teraz musisz wybrać: Drukuj.

11. Dopóki opcje drukowania są wyświetlane, ustaw je tak, jak chcesz.

12. Na koniec kliknij ikonę drukarki, aby zobaczyć, jak dokument automatycznie rozpocznie drukowanie, łącznie z ukrytym tekstem.