Menedżer urządzeń w systemie Windows wyświetla nieznane urządzenie o identyfikatorze ACPI INT33A0? Zobacz, jak zainstalować sterowniki do tego urządzenia, aby zostało zidentyfikowane i w pełni aktywowane.

Jak zainstalować sterownik do urządzenia ACPI INT33A0

Zainstalowałeś wszystkie sterowniki i programy w swoim systemie, ale w Menedżerze urządzeń nadal pozostaje to jedno nieznane urządzenie z żółtym wykrzyknikiem. Szczegóły pokazują tylko jedną informację – identyfikator ACPI INT33A0. Co to za urządzenie, do czego służy i co zrobić, aby zainstalować je do końca?

ACPI INT33A0 – co to jest?

Nieznane urządzenie, oznaczone tym identyfikatorem, odpowiada za technologię Intel Smart Connect Technology. Technologia ta jest odpowiedzialna za funkcję automatycznego wybudzania komputera z trybu uśpienia w celu dokonania potrzebnych aktualizacji i pobrania nowych informacji.

Do wybudzania dochodzi raz na jakiś czas, po to, aby np. zaktualizować stan jakiejś aplikacji; sprawdzić pocztę, wiadomości, nowe powiadomienia. Dzięki temu użytkownik nie musi czekać na te dane, gdy powróci do komputera i sam wybudzi urządzenie z trybu uśpienia.

Jak zainstalować sterownik do urządzenia ACPI INT33A0?

Do pełnego zainstalowania tej funkcji potrzebujesz Intel Smart Connect Technology Driver, czyli sterownik. Możesz go pobrać z oficjalnej strony Intela lub – jeśli posiadasz laptopa – powinieneś go znaleźć na oficjalnej stronie producenta urządzenia przenośnego, w zakładce ze swoim modelem.

Najpierw możesz spróbować pobrać i zainstalować uniwersalny sterownik Intel Smart Connect Technology z oficjalnej strony Intela. Jest to też prawidłowy wybór dla wszystkich komputerów stacjonarnych:

Pobierz Intel Smart Connect Technology Driver ze strony Intela

Sterownik ten działa z Windowsem 7, 8, 8.1, a także z Windowsem 10, pomimo że nie ma tej informacji na liście (sprawdzone osobiście – sterownik poprawnie się instaluje w Windowsie 10).

Instalacja sterownika Intel Smart Connect Technology

Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić instalator tego oprogramowania i wykonać standardowa instalację. Sterownik zostanie automatycznie wybrany i zainstalowany, a „Nieznane urządzenie” z żółtym wykrzyknikiem zniknie z listy w Menedżerze urządzeń.

Jeśli masz laptopa i powyższy sterownik nie działa, to możesz poszukać specjalnej wersji sterownika Intel Smart Connect Technology na stronie swojego producenta. Wejdź na stronę producenta swojego laptopa – Acer, ASUS, DELL, Hewlett-Packard, Lenovo, Samsung, Toshiba - i wyszukaj swojego modelu w bazie. Po wybraniu modelu przejdź do zakładki ze wsparciem lub sterownikami i poszukaj tam sterownika do Intel Smart Connect Technology.

Następnie go pobierz i zainstaluj, tak samo, jak ten uniwersalny. Sterownik zostanie zainstalowany, a nieznane urządzenie zniknie z listy.