AC3Filter Download

Dobry dźwięk to połowa sukcesu filmu. Nawet najlepsze efekty specjalne, gra aktorska czy wybitna fabuła nie pomogą, gdy z głośników dobiega płaski i mało imponujący dźwięk. Aby to zmienić warto zastosować kodek AC3Filter.

AC3Filter to niewielki i co najważniejsze, bezpłatny filtr DirectShow przeznaczony do dekodowania wielokanałowego dźwięku zakodowanego w formacie AC3. Jeśli posiadamy głośniki w układzie przestrzennym 5.1 lub 7.1 AC3Filter jest niezbędnym kodekiem w systemie. Za jego pomocą możemy odtwarzać pliki wideo zapisane w wielu formatach z dźwiękiem zakodowanym w formacie AC3.

Bardzo dużą zaletą tego kodeka jest rozbudowany panel zarządzający instalowany w Panelu Sterowania Windows. Za jego pomocą nawet niedoświadczony i początkujący użytkownik może szybko i skutecznie ustawić takie parametry jak jakość dźwięku, jego próbkowanie, ilość głośników oraz ich konfiguracja, miksowanie, poziomy i wiele innych parametrów. Warto wspomnieć o tym, że panel posiada również equalizer, który pozwala na ustawienie barwy dźwięku – tony niskie, średnie i wysokie.