AQQ Download

Jaka jest główna funkcja Internetu? Zapewne ogromna większość odpowie, że komunikacja międzyludzka. Na początku opierała się głównie na wiadomościach typu e-mail, ale trwa to długo i nie jest w 100 procentach wygodne. Obecnie komunikacja w Internecie to głównie komunikatory różnej maści, zaś największą popularnością cieszy się Gadu-Gadu oraz komunikator Tlen. Nie każdy chce jednak korzystać z dwóch programów jednocześnie. Jest na to recepta.

To polski i co równie ważne, w pełni darmowy program AQQ. To multikomunikator, który w najnowszej wersji został rozbudowany o wiele ciekawych funkcji i możliwości. Generalnie program bazuje na platformie Jabber/XMPP, która charakteryzuje się otwartością i znaczącą liczbą dodatkowych funkcji i ciekawych dodatków. Tradycjonaliści jednak, którzy nie chcą lub nie mogą oderwać się od najpopularniejszych komunikatorów (duża liczba znajomych etc.), a jednocześnie chcą korzystać z innego programu (prostszy i mniej wymagający interfejs) mogą być spokojni – AQQ obsługuje najpopularniejsze w Polsce komunikatory Gadu-Gadu i Tlen.

Esteci zwrócą pewnie uwagę na estetykę najnowszej wersji komunikatora AQQ. Zmieniono interfejs oraz dodano możliwość wyboru kompozycji, stylu obramowania okien, przezroczystości etc. Co prawda puryści mogą kręcić nosem, że to pójście w ślady komercji i kiczu, ale miłośnicy gadżetów i nowoczesności będą zadowoleni. Ponadto wszystkie dodatki i funkcje oparte są o kod zapisany w języku HTML/CSS, co pozwala na bardzo szerokie modyfikacje.

Z pewnością miłośnicy częstej i intensywnej komunikacji docenią obecność darmowych bramek SMS, za pomocą których możemy wysyłać wiadomości tekstowe na numery wszystkich operatorów w Polsce wprost z okna komunikatora AQQ. Warto jednak pamiętać, że program jest co prawda bezpłatny, ale w zamian godzimy się na komponenty reklamowe adware. Pamiętajmy jednak, że są one niegroźne, a ich działanie ogranicza się jedynie do wyświetlania reklam w oknie programu na wzór innych komunikatorów.