Glary Utilities Download

Bezpłatny program skierowany do wszystkich użytkowników, którzy chcą utrzymać swój system Windows w dobrym zdrowiu. Aplikacja wyszukuje błędy w OS-ie, usuwa je, przyśpiesza działanie komputera, optymalizuje pamięć, defragmentuje i wykonuje wiele innych czynności niezbędnych do optymalnego działania Windowsa.

Pakiet składa się z aż 20 modułów zgrupowanych w pięciu kategoriach. W pierwszej znajdziemy narzędzia do czyszczenia dysku i pamięci. Dzięki nim da się usunąć tymczasowe pliki z systemu, wyczyścić zbędne zapisy z rejestru, naprawić skróty w Menu Start oraz odinstalować zbędne programy.

Druga grupa jest związana z optymalizacją. Umożliwia zarządzanie autostartem (pozwala usunąć aplikacje, które niepotrzebnie startują razem z systemem), optymalizowanie pamięci, zarządzanie elementami w menu kontekstowym (wywoływanym prawym klawiszem myszy) czy defragmentowanie rejestru.

Trzecia kategoria dotyczy prywatności i bezpieczeństwa. Pozwala na usunięcie plików cookie, trwałe skasowanie danych z dysku (bez możliwości przywrócenia ich przeznaczonymi do tego programami), przywrócenie plików (usuniętych z kosza, ale nie trwale skasowanych) oraz zaszyfrowanie wybranych zasobów.

W czwartej grupie Glary Utilities znajdziemy zadania związane z plikami i folderami. Dzięki temu modułowi łatwo da się znaleźć duplikaty plików niepotrzebnie zajmujące miejsce na dysku twardym, wyszukać puste, zbędne foldery, dzielić pliki oraz łączyć je ponownie oraz dokonać analizy dysku pod kątem zajętości.

Piąta kategoria zawiera narzędzia systemowe. Pozwala na zarządzanie procesami w systemie, poznanie wszystkich informacji o Windowsie, zmianę ustawień OS-a oraz zarządzenie opcjami czy dodatkami do Internet Explorera. Do tego dochodzą zautomatyzowane pakiety zadań, które ułatwiają wykonanie kilku najpopularniejszych czynności konserwacyjnych za pomocą jednego kliknięcia.

Glary Utilities to program zarówno dla użytkowników początkujących, jak i zaawansowanych. Ci pierwsi mogą dzięki niemu łatwo dbać o system bez konieczności zgłębiania jego tajników. Ci drudzy docenią możliwość rozbudowanej optymalizacji, pełnej kontroli i dostosowania Windowsa do swoich potrzeb.