Paint.NET Download

Paint.NET jest narzędziem do obróbki grafiki komputerowej, które może stanowić zamiennik systemowego programu Paint, oferując znacznie bardziej zaawansowane funkcje, które wykorzystują także płatne, popularne oprogramowania graficzne.

Aplikacja została wyposażona w szeroki wachlarz efektów specjalnych, filtrów, a także system warstw, pozwalając na tworzenie znacznie bardziej zaawansowanych obrazów. Poza tym wszelkie zmiany zapisywane są w nielimitowanej historii edytowania, dzięki czemu w każdym momencie można powrócić do dowolnego stadium pracy. Aplikacja umożliwia również pracę przy wielu obrazach na raz za sprawą systemu zakładek.

Paint.NET wciąż wspierany jest przez producentów wieloma wtyczkami i kolejnymi usprawnieniami, które w jeszcze większy stopniu mają one upodobnić program do komercyjnych wersji.

Stanowi on nie tylko świetną alternatywę systemowego programu Paint, ale także dla płatnych aplikacji graficznych, którym ustępuje w niewielkim stopniu pod względem funkcjonalności i użyteczności.