PaintRibbon Download

PaintRibbon to darmowy edytor graficzny i program do rysowania. Posiada, podobnie jak Photoshop, obsługę warstw, dzięki czemu tworzenie i edycja obrazków jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Obsługuje także filtry oraz współpracuje z serwisami społecznościowymi.

Interfejs programu posiada charakterystyczny ribbon, czyli wstążkę znaną chociażby z pakietu Office. Na wstążce znajdziemy wszystkie opcje programu pogrupowane w kategorie. Zakładka Home umożliwia zaznaczanie, kopiowanie, wklejanie, tworzenie screenshotów, kadrowanie czy też zmianę rozmiaru. Znajdziemy tutaj także przybornik z narzędziami do pisania, wypełniania kolorem, wymazywania jak również pipetę czy lupkę. W programie możemy także dodawać różnego rodzaju autokształty, takie jak prostokąty, koła, strzałki etc.

Zakładka Filters da nam kilka filtrów, które możemy wykorzystać w naszych fotografiach. Możemy dzięki nim zmienić kolorystykę na czarno-białą tudzież nałożyć efekt barwienia typu sepia. Przechodząc do View (widok) możemy kontrolować wyświetlanie projektu oraz włączać / wyłączać poszczególne okna, takie jak pasek statusu, warstwy czy kolory.

Gotowe obrazki możemy wysłać na nasze profile społecznościowe bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja współpracuje z portalami Facebook, Twitter, Flickr, ImageShack, TinyPic, Photobucket oraz Dribble. Możemy także wysłać zdjęcie pocztą e-mail. PaintRibbon jest aplikacją typu portable, co oznacza, że nie wymaga instalacji i możemy ją mieć zawsze pod ręką - wraz z innymi przydatnymi programami - np. na pendrive. Program jest bardzo lekki i działa bardzo szybko, co powinno się spodobać osobom szukającym niewielkich aplikacji o konkretnym zastosowaniu.