The Logo Creator Download

The Logo Creator to narzędzie, za pomocą którego przygotujemy profesjonalnie wyglądające logo firmy bądź portalu internetowego bez znajomości programów graficznych. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i pozwala za pomocą prostego menu tworzyć napisy, wklejać gotowe obiekty i obrazki oraz nadawać elementom różne efekty, dzięki czemu tworzenie loga staje się procesem, z którym poradzą sobie nawet osoby początkujące. The Logo Creator umożliwia tworzenie własnego loga zupełnie od podstaw, jak również udostępnia kilka schematów (templates), na bazie których możemy budować własne projekty. W wersji trial znajdziemy 8 szablonów, które mogą nam posłużyć jako dobry początek pracy.

Interfejs programu składa się z trzech niewielkich okienek, z których każde ma swoją konkretną funkcję. Podłużne pionowe okno zawiera opcje programu oraz dostęp do wszystkich efektów i modyfikacji. Pełni ono swego rodzaju przybornik, w którym ustawiamy szczegółowe ustawienia dotyczące aktualnie wybranego elementu (kolory, cieniowanie oraz wiele innych). Obok znajdziemy większe okno, które na bieżąco wyświetla nasze logo i pozwala wybierać poszczególne elementy oraz dowolnie je przesuwać. Trzecie okno z kolei odpowiada za dodawanie tekstu oraz nowych obiektów graficznych, takich jak kule, wstęgi, ikony, kształty oraz artystyczne smugi. Cały interfejs bardzo dobrze się uzupełnia i sprawia, że programu używa się szybko i przyjemnie.

Po załadowaniu szablonu lub utworzeniu nowego projektu, możemy edytować istniejące napisy bądź dodawać własne elementy. Po kliknięciu w dany napis lub obiekt program wyświetli w menu bocznym opcje danego elementu. W przypadku tekstu możemy zmieniać czcionkę, ustawiać jej rozmiar, kolor, odstępy między znakami czy też wyrównanie do któreś ze stron. Tekst można ozdobić dodatkowymi efektami, takimi jak cieniowanie, zmienianie krycia, wypełnienie gradientem, rozmycie oraz dodawanie efektów 3D, błysku, pokrycia lodem, odbicia lustrzanego czy też neonu. Podobne efekty można stosować na innych elementach.

Utworzone w programie logo możemy wyeksportować do formatow PNG, TIFF, BMP, PDF jak również do bardziej stratnych formatów JPG oraz GIF. Zaawansowani użytkownicy mogą też określić dokładną rozdzielczość dpi, która będzie uwzględniona podczas eksportowania projektu do wybranego formatu.