Video Card Stability Test Download

Jeśli jesteś graczem lubującym się w najnowszych produkcjach, zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się, czy wysłużona karta graficzna sprosta wymaganiom długo oczekiwanego tytułu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie aplikacja Video Card Stability Test, która w błyskawiczny sposób dokona testów wydajności karty graficznej.

W odróżnieniu od podobnych programów, Video Card Stability Test jest całkowicie darmowym narzędziem, jednak należy pamiętać o aktualizacji DirectX w momencie instalacji. Aplikacja tuż po uruchomieniu wyświetla nazwę karty graficznej, następnie przedstawia rozmaite animacje, zaś ostatnim krokiem jest prezentacja szczegółowego raportu z testu wydajności, wraz z dokładnym czasem trwania benchmarku. Warto odnotować, że w przypadku korzystania z programu w systemie Windows 7, interfejs Aero zostanie wyłączony, zaś test wydajności potrwa dokładnie 3 minuty.


Test wydajności prezentuje trójwymiarową animację wirującej planety, w trakcie której wyświetlane są rozmaite prezentacje graficzne, w celu sprawdzenia wydajności naszej karty. W lewym górnym rogu wyświetlana jest ilość klatek animacji na sekundę, jakie w danej chwili może osiągnąć karta graficzna. W trakcie pracy zalecane jest ponadto, aby wyłączyć wszystkie inne czynności, jakie wykonywaliśmy dotychczas na komputerze. Możemy również w dowolnym momencie przerwać testy przy użyciu jednego przycisku. Video Card Stability Test nie może się równać z komercyjnymi benchmarkami pod względem ilości testów, jednak biorąc pod uwagę w pełni darmowy dostęp, jest to interesująca alternatywa którą warto sprawdzić.

Zmiany w Video Card Stability Test

* Bug fix: "Send result" random crashes * Bug fix: not available screensaver in Windows XP 64bit and Vista 64bit