Proste Faktury Download

Proste Faktury, to zgodnie z nazwą narzędzie przeznaczone do szybkiego i wygodnego tworzenia faktur w komputerze. Narzędzie jest w pełni spolszczone, posiada intuicyjny interfejs i przejrzyste narzędzia ułatwiające zarządzanie dokumentami.

Omówmy pokrótce funkcje, jakie oferuje to narzędzie do wystawiania faktur w systemie Windows. Z poziomu Prostych Faktur możemy wystawić faktury VAT, VAT MP, VAT marża, VAT RR, a także faktury wewnętrzne i pro forma, korygujące. Dostępna jest możliwość generowania rachunków i paragonów fiskalnych, jak również zestawień na potrzeby sprzedaży bezfakturowej. Kolejne ciekawe rozwiązania to chociażby pokwitowania KP oraz KW, formularze przelewów, wezwania do zapłaty, noty odsetkowe i księgowe, WZ i PZ.

Korzystając z Prostych Faktur możemy uzyskać dostęp również do takich funkcji jak obsługa faktur wewnątrzwspólnotowych, wybór waluty dla naszego dokumentu czy przeliczanie waluty w konkretnych rachunkach. Co więcej, nasze rachunki i faktury mogą być tłumaczone na języki takie jak angielski czy niemiecki. Proste faktury oferują możliwość zarzadzania naszymi płatnościami i ustalenia cyklicznych, powtarzanych faktury lub rachunków. Nasze dane mogą być eksportowane do dokumentu PDF, wysyłane e-mailem, a także dostępna jest funkcja obsługująca podpis cyfrowy.

Wśród drobniejszych zmian, jakie wprowadzono w najnowszych wydaniach programu do zarządzania i tworzenia faktur można też wymienić funkcje takie jak:

  • automatyczne zapamiętywanie dodawanych danych
  • rejestr sprzedaży VAT
  • kopie bezpieczeństwa danych
  • dodatkowe kalkulatory ułatwiające pracę
  • możliwość uruchamia z pendrive'a

Program posiada przejrzysty pasek narzędziowy z dużymi ikonami, z poziomu których można przejść do głównych funkcji Prostych Faktur. To chociażby dostęp do faktur, rachunków, kalkulatorów czy ustawień programu. Te ostatnie pozwalają na spersonalizowanie wyglądu i zachowań omawianego narzędzia. A także, np. zmianę języka interfejsu z polskiego na angielski. Program jest płatny, w wersji trial możemy skorzystać tylko z niektórych funkcji, inne zostały ograniczone. Np. możemy wykonać jedynie 10 wydruków. Wersja pełna jest oczywiście płatna.