UltraVNC Download

Zdalna obsługa innego komputera za pośrednictwem sieci lokalnej lub Internetu nie zawsze musi kojarzyć się z włamaniem hakera lub złośliwym oprogramowaniem. Niekiedy przejęcie kontroli nad innym komputerem jest najlepszym sposobem na usunięcie problemu, awarii lub po prostu pokazanie komuś skomplikowanej operacji. Poza tym, jeśli mamy kilka komputerów, zdalna obsługa jednego z nich może oszczędzić czasu i pracy. Za pomocą programu UltraVNC jest to możliwe.

UltraVNC to bardzo popularne i chwalone przez wielu użytkowników, całkowicie darmowe narzędzie do zdalnej kontroli nad komputerem podłączonym do sieci lokalnej lub Internetu. UltraVNC to świetna alternatywa dla takich programów jak RealVNC czy choćby Remote Desktop Connection od Microsoftu. A jak to w ogóle działa?

Za pomocą programu UltraVNC możemy wyświetlić pulpit innego komputera na własnym ekranie, oraz korzystać z jego myszki i klawiatury. Po prostu możemy normalnie korzystać z innego komputera na naszej maszynie nawet, jeśli znajduje się on na drugim krańcu kraju lub świata. UltraVNCto świetny sposób na zarządzanie innymi komputerami w domu, jak i obsługę większą ilość urządzeń w firmie.

Warto zwrócić uwagę na przydatną funkcję o nazwie SingleClick. Co to takiego? Otóż funkcja ta sprawia, że na komputerze, z którym chcemy nawiązać połączenie nie jest wymaga instalacja żadnego dodatkowego oprogramowania. Ponadto program ten oferuje prosty transfer plików, umożliwia szyfrowanie połączenia, jak również prowadzenie rozmów tekstowych. Na deser dostajemy wsparcie dla wielu monitorów oraz serwerów proxy.