My Lockbox Download

My Lockbox to bardzo przydatne narzędzie blokujące dostęp do wybranego przez nas folderu. Aplikacja pozwala na zablokowanie dostępu poprzez ukrycie katalogu i nałożenie blokady w postaci hasła. Za każdym razem, gdy chcemy dostać się do naszej skrytki, musimy wpisać w programie ustawione wcześniej hasło, co sprawi, że folder znów będzie widoczny, a dostęp do niego możliwy.

Aplikacja jest niesamowicie przyjemna w użyciu i bardzo prosta. Podczas pierwszego uruchomienia użytkownik ustawia swoje hasło dostępowe oraz podpowiedź do hasła, na wypadek, gdy go zapomni. Następnie należy wybrać folder na dysku, który chcemy zabezpieczyć – można to zrobić za pomocą okna programu lub też z poziomu Eksploratora Windows (wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrany folder i wybrać opcję „Protect with My Lockbox”). Od tego momentu katalog jest niewidoczny na liście w Eksploratorze, a żeby uzyskać do niego dostęp, użytkownik musi najpierw uruchomić My Lockbox i podać hasło.

Darmowa wersja programu umożliwia posiadanie tylko jednego zabezpieczonego folderu w tym samym czasie. Możemy jednak w dowolnej chwili przenieść blokadę na inny katalog. Warto także zwrócić uwagę na ustawienia programu, które oferują dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne blokowanie folderu po określonym czasie nieaktywności lub po przejściu systemu w stan uśpienia. Użytkownik może także dodać listę programów, które będą miały dostęp do zablokowanego folderu bez względu na stan założonej blokady.