Safe In Cloud Download

Safe In Cloud to bezpłatny menedżer haseł, czyli program szyfrujący nasze dane do logowania na stronach. Aplikacja tworzy bazę danych naszych wszystkich kont pocztowych, kart kredytowych oraz danych do logowania na stronie, szyfruje je 256-bitowym kluczem AES oraz zabezpiecza dodatkowym, głównym hasłem. Wszystkie zaszyfrowane dane możemy zsynchronizować z naszym własnym kontem w chmurze Dropbox, Google Drive, Box lub SkyDrive.

Safe In Cloud współpracuje z przeglądarkami Chrome oraz Firefox, dzięki czemu szybko możemy szyfrować i zapisywać dane w programie. Po zainstalowaniu programu użytkownik musi stworzyć nową bazę, w której zapisywane i szyfrowane będą wszystkie hasła bądź odzyskać istniejącą z chmury. Stworzenie nowej bazy wiąże się także z utworzeniem głównego hasła, którym zabezpieczymy cały pęk kluczy. Hasło będzie nam potrzebne do odblokowywania dostępu do bazy, a co za tym idzie do zalogowania się na nasze konta.

Interfejs programu jest prosty i przejrzysty. Zapisane hasła i karty kredytowe możemy odpowiednio organizować i segregować za pomocą kategorii - możemy podzielić je na rzeczy biznesowe i prywatne bądź np. stworzyć oddzielne kategorie dlakażdego rodzaju zapisanych danych (hasła, karty kredytowe etc.). Safe In Cloud to nie tylko menedżer haseł, ale także nasz prywatny mini-sejf, w którym możemy tworzyć notatki i bezpiecznie zapisywać wszystkie ważne dla nas informacje.

Opcje programu pozwalają na wybór i autoryzowanie naszego konta w chmurze, a także dostosowanie kilku innych opcji bezpieczeństwa. Po zainstalowaniu programu należy ręcznie uruchomić rozszerzenie Safe in Cloud w ustawieniach przeglądarki, aby zapewnić sobie pełną integrację menedżera haseł z Chrome bądź FIrefoksem.