QuiteRSS Download

QuiteRSS to bardzo prosty w obsłudze i w pełni bezpłatny czytnik wiadomości RSS, za pomocą którego przeczytamy wszystkie najważniejsze wiadomości i informacje z witryn internetowych. Oprócz tego, za pomocą opisywanego narzędzia możemy śledzić informacje z kanałów RSS, które ręcznie ustawimy w opcjach programu.

Największą zaletą programu jest przede wszystkim prostota obsługi, dzięki czemu nawet początkujący użytkownik bez doświadczenia informatycznego poradzi sobie z konfiguracją i ustawieniem wszystkich kanałów. Ustawienie ogranicza się dosłownie do dodania kanału RSS z dowolnej strony do programu QuiteRSS. Aplikacja automatycznie przeprowadzi analizę strony i doda nowy kanał do listy.

Użytkownicy mają możliwość ręcznego odświeżania dodanych kanałów RSS i automatycznego oznaczania wiadomości, jako przeczytane. Oprócz tego QuiteRSS oferuje możliwość filtrowania wiadomości i kanałów RSS, jak również użytkowników. Ponadto możemy dowolnie konfigurować serwer proxy, importować listy z kanałami RSS oraz włączać opcję automatycznego odświeżania wiadomości po włączeniu programu.

Warto również wspomnieć, że program QuiteRSS posiada opcję włączania i wyłączania podglądu obrazków zamieszczonych w wiadomościach oraz możliwość otwierania wiadomości w osobnych zakładkach. Nie zabrakło oczywiście dźwiękowego powiadamiania o nowej wiadomości.